Niezbędne wyposażenie kosmetyczki mobilnej

Własna działalność gospodarcza to marzenie nie jednej osoby. Możliwość pracy na własnych warunkach, bycie własnym szefem i ciągłe szanse na rozwijanie firmy to kuszące perspektywy. Z tych właśnie powodów często decydujemy się na rozkręcenie własnego biznesu. Nie zawsze jednak kapitał finansowy pozwala na wynajęcie lub zakup lokalu. Na szczęście nic straconego – zacząć można od działalności mobilnej, czyli z dojazdem do klienta. Bardzo wiele branż daje taką możliwość, przykładem są usługi kosmetyczne. Mobilna kosmetyka to trend ostatnich lat, a do założenia takiej działalności wystarczy jedynie odpowiedni sprzęt, by móc wykonywać profesjonalne zabiegi w domu klienta.

Kufry kosmetyczne

fot. Yastremska/bigstockphoto.com

Zaletą mobilnego zakładu kosmetycznego jest brak stałych kosztów oraz możliwość świadczenia usług w nienormowanym czasie, np. w weekendy. Taka praca może mieć charakter dodatkowy, stanowiąc drugie źródło dochodu. Elastyczne godziny pracy to również dobre rozwiązanie dla młodych mam, które po urlopie chcą wrócić do aktywności zawodowej.

Warunkiem założenia mobilnego zakładu kosmetycznego jest profesjonalne wyposażenie. Jego koszt to około 10 tys. złotych, ponieważ niezbędne do świadczenia usług są m.in.: przenośna leżanka, kombajn kosmetyczny do wykonywania zabiegów oraz podstawowe kosmetyki i akcesoria. W skład pełnego zestawu służącego do prowadzenia mobilnego gabinetu kosmetycznego wchodzą:

  • wielofunkcyjny kombajn kosmetyczny, dzięki któremu w domowych warunkach można przeprowadzać różne zabiegi kosmetyczne, m.in. mikrodermabrazję, peeling kawitacyjny, ultradźwięki, mezoterapię bezigłową. Urządzenie zamknięte jest w poręcznej, eleganckiej walizce, dlatego z łatwością można je przenosić;
  • przyrząd do zbiegów z wykorzystaniem fali radiowych. Takie urządzenie posiada trzy specjalne głowice, dlatego można je stosować do różnych partii ciała, zarówno w okolicach oczu, twarzy, jak i dekoltu, ramion, brzucha, pośladków czy ud. Cała aparatura również jest zamknięta w niewielkiej walizce;
  • rozkładane łóżko kosmetyczne, chronione specjalnym pokrowcem, często z regulacją wysokości, na którym klient w pełni się zrelaksuje.

Wraz z rozwojem działalności wyposażenie mobilnego salonu kosmetycznego można rozwijać. Popularne staje się też łącznie kosmetologii z zabiegami na paznokcie, które również można z powodzeniem wykonywać w domowych zaciszu. Potrzebne są tylko specjalne lakiery do paznokci oraz lampa UV. Efekty zabiegów wykonywanych u klientów są takie same, jak te oferowane przez stacjonarne gabinet. Mobilność kosmetyczki to również duży atut przy współpracy z hotelami i ośrodkami SPA, które w każdej chwili mogą zamówić dowolną usługę. Szerokie możliwości oraz niewielkiego koszty wyposażenie sprawią, że popularność takich działalności stale rośnie. Mobilne kosmetyki są w cenie, ponieważ pozwalają zaoszczędzić czas – klient zamawia usługę i nie musi dojeżdżać do salonu w odległej części miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.