Oriflame

Oriflame to światowa firma kosmetyczna, która zajmuje się produkcją i dystrybucją własnych kosmetyków. Przedsiębiorstwo to stosuje sprzedaż bezpośrednią, polegającą na dotarciu przez sprzedawców-konsultantów, bezpośrednio do potencjalnego klienta w jego miejscu zamieszkania czy miejscu pracy.

Firma Oriflame powstała w 1967 roku. Założyli ją dwaj Szwedzi – bracia Jonasa i Roberta af Jochnick wraz z przyjacielem – Bergtem Hellstenem. Stworzyli oni od podstaw linię kosmetyków Oriflame, którą oparto wyłącznie na produktach uzyskiwanych z naturalnych składników. Do dziś obecne jest hasło: The Natural Swedish Skin Care. Stosuje się je także w przygotowywaniu nowych produktów. W ciągu dwóch miesięcy powstała pierwsza seria ok. 60 produktów marki Oriflame. Wśród nich był także najbardziej popularny w historii (a także i dziś) Oriflame Tender Care.

oriflame logoSzwedki bardzo polubiły kosmetyki tej firmy i z biegiem lat zwiększało się zapotrzebowanie na produkty Oriflame. W kolejnych latach przedsiębiorstwo braci Jochnick ruszyło na podbój Danii i Finlandii. Przez ponad 40 lat prowadzenia sprzedaży bezpośredniej kosmetyki Oriflame trafiały do klientów z ponad 60 krajów świata. Liczba konsultantów sprzedających produkty tej szwedzkiej firmy przekroczyła już milion. Główna siedziba Oriflame znajdowała się od 1972 roku w Luksemburgu i Brukseli. Dziś głównymi ośrodkami koncernu są: Dublin, Warszawa i New Delhi. Po upadku muru berlińskiego w 1989 roku Oriflame, jako jedno z zachodnich przedsiębiorstw, otworzyło się na postkomunistyczny zachód w tym m.in. na Polskę. Rok 1998 był dla firmy czasem zmian. Wtedy to uległo zmianie logo Oriflame, a nową „twarzą” firmy została Izabella Scorupco. Obecnie Oriflame jest międzynarodowym holdingiem notowanym na Giełdzie Londyńskiej. Posiada 5 fabryk w Polsce, Szwecji, Rosji, Chinach i Indiach, a także własne centrum naukowe w Dublinie, które zatrudnia ponad 100 naukowców. Oriflame wydaje ponad 100 milionów katalogów w 35 językach. Stanowi największą europejską firmę kosmetyczną z branży sprzedaży bezpośredniej.

Nazwa tego szwedzkiego przedsiębiorstwa powstała od franc. słowa „oriflame”, którym nazwano ognistoczerwony sztandar walczącego pod St. Denis króla Francji.

Od początku korporacja Oriflame przestrzega następujących zasad: wzajemnej pomocy, opiekuńczości i wspólnej pasji w stosunku do prowadzenia interesu. Firma zaangażowała się także w działalność fundacji pomagającej dzieciom na całym świecie – World Childhood Foundation, której patronuje szwedzka królowa Sylwia.

Asortyment firmy obejmuje ponad 900 produktów, w tym m.in.:

  • wody perfumowane,
  • dezodoranty,
  • produkty do makijażu,
  • suplementy diety (Wellness by Oriflame),
  • akcesoria (np. kosmetyczki, torebki, biżuteria),
  • „naturalne szwedzkie kosmetyki” (kremy, produkty do kąpieli, maseczki, balsamy, szampony, toniki, itp.).

Wszystkie wyroby marki Oriflame są gwarancjąj jakości, bezpieczne dla środowiska, ekologiczne i nie są testowane na zwierzętach.

One thought on “Oriflame

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.