Peeling kosmetyczny

Gładka i w pełni oczyszczona skóra gwarantuje atrakcyjny wygląd. Taki efekt wymaga jednak codziennej pielęgnacji cery. Samo wklepywanie kremu, dokładne zmywanie makijażu oraz tonizowanie nie wystarczy. Warto regularnie zastosować kosmetyki peelingujące, dzięki którym pozbędziemy się martwego naskórka. Termin peeling pochodzi od angielskiego słowa peel, czyli złuszczać. Takie właśnie właściwości maja środki peelingujące. Ich zadaniem jest przede wszystkim złuszczenie niepotrzebnego, obumartego naskórka. Poza tym tego typu kosmetyki pomagają w usunięciu zrogowaceń oraz głęboko oczyszczają.

Peeling można wykonywać zarówno u kosmetyczki, jak i w zaciszu własnej łazienki. W domu używa się preparatów, wzbogaconych o złuszczające drobiny. Kosmetyk może mieć formę żelu lub kremu. Zawarte w nim granulki pozwalają szybko usnąć martwą skórę. Peeling dzieli się na drobnoziarnisty i gruboziarnisty. Dotyczy to intensywności działania środka. Drobnoziarnisty stosowanych jest profilaktycznie i ma za zadanie upiększenie skóry. Środek gruboziarnisty przeznaczony jest do głębokiego oczyszczania i złuszczania skóry.

 

Beauty salon, applying of Alginate Peel-Off Powder facial Mask

 

Kosmetyki peelingujące należą do popularnych ze względu też na poboczne korzyści. Blizny potrądzikowe będą mniej widoczne dzięki regularnie wykonywanemu peelingowi. Zabieg ten pozytywnie wypływa również na krążenie, odświeża koloryt skóry i likwiduje problem przetłuszczania się cery. Powinno się za pomocą środków peelingujących przynajmniej dwa razy w tygodniu oczyszczać skórę. Wystarczy podczas wieczornej toalety nałożyć na twarz i całe ciało specjalny preparat, by skóra odzyskała blask i była gładsza w dotyku.

Natomiast peeling, jaki robi kosmetyczka jest dużo bardziej inwazyjny. Ma on zlikwidować wszelkie zmiany na skórze, powstałe w wyniku chorób dermatologicznych. Dlatego też przeprowadzany jest często nie na samym naskórku, ale na skórze właściwej. Wyróżnia się zatem kilka peelingów kosmetycznych:

  1. Po pierwsze laserowy z użyciem podtlenku azotu.
  2. Chemiczny na bazie kwasów,
  3. Dermabrazję lub mikrodermabrazję.
  4. Peeling enzymatyczny.
  5. Najnowszym zabiegiem, który ma już spore grono zwolenniczek jest peeling kawitacyjny, którego działanie oparte jest na metodzie ultradźwięków.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.