Perfekcyjny makijaż ust

Piękne, intensywne usta to atut każdej kobiety. Dodają one seksapilu i zapewniają idealne dopełnienie każdej stylizacji. Jak zatem wykonać perfekcyjny makijaż ust, by utrzymał się on przez cały dzień lub imprezę? Metod malowania jest kilka, a wybór odpowiedniej zależy od rodzaju kosmetyku. Inaczej usta maluje się matowa szminką w kolorze soczystej czerwieni, a inaczej połyskliwym błyszczykiem. Poniżej ten najczęściej stosowany przez wizażystów.

Warunkiem trwałego makijażu jest dokładność wykonania. Ponadto przed nałożeniem właściwej pomadki usta należy odpowiednie przygotować. Zaczynamy od peelingu. Delikatna skóra warg wymaga subtelnych zabiegów, dlatego sprawdzonym przez kosmetyczki sposobem na złuszczanie jest szczoteczka do zębów – suchą szczoteczką przez około trzy minuty masujemy usta okrężnymi ruchami, usuwając jednocześnie martwy naskórek. Po chwili wargi stają się gładkie i pełne.

Sofia Zhuravets/bigstockphoto.com

Kolejny krok to nałożenie niewielkiej warstwy balsamu nawilżającego. Gdy kosmetyk się wchłonie, usta należy pomalować podkładem. Dzięki temu zostaną idealnie zmatowione. Następnie za pomocą kredki zaznaczamy łuk Kupidyna, rysując po prostu literę X na środku górnej wargi. Następnie przechodzimy do obrysowania konturu ust. Najlepiej wykonać to poprzez „kropkowanie” warg, dopiero później wszystkie kropki łączymy w jedną, konkretną linię ust. Na koniec przy pomocą specjalnego pędzelka wypełniamy wargi szminką w ulubionym kolorze.

W celu zachowania długotrwałego efektu intensywnych ust można zastosować kilka trików. Jednym z nich jest uprzednie pomalowanie ust kredką, nim nałożymy pomadkę. Kredka lepiej trzyma kolor. Innym sposobem jest przypudrowanie gotowych ust lub odciśnięcie nadmiaru szminki na płatku kosmetycznym. Inna cenna rada dla fanek kolorowych szminek dotyczy usunięcia koloru z newralgicznego miejsca, z którego pomadka lubi wędrować na zęby. Wystarczy zrobić dzióbek i palcem lub patyczkiem delikatnie wytrzeć środek. Wówczas kosmetyk zostanie tam, gdzie powinien. Od czasu do czasu warto jednak zerknąć na usta i ewentualnie dodać odrobinę kosmetyku, by pogłębić kolor.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.