Podgrzewacze do wosku – który wybrać?

Depilacja woskiem jest najpopularniejszym zabiegiem usuwania zbędnego owłosienia wykonywanym w gabinetach kosmetycznych. Jej zaletami są: szybkość, skuteczność i skóra pozostająca gładką przez kilka tygodni. Aby klient był usatysfakcjonowany z depilacji, salon musi posiadać podgrzewacz do wosku. Jakie podgrzewacze do wosku najlepiej wybrać do salonu kosmetycznego?

Najpowszechniejszą metodą usuwania zbędnego owłosienia jest woskowanie. Tego rodzaju depilację zdecydowanie lepiej jest wykonywać w gabinecie kosmetycznym. Głównie dlatego, że woskowanie jest metodą bardzo kłopotliwą w momencie, gdy nie posiadamy profesjonalnego podgrzewacza oraz specjalnego aplikatora. Ryzykujemy wówczas poparzeniem i nierównomiernym rozprowadzeniem wosku na skórze, czyli w efekcie nieskuteczną depilacją. W gabinecie natomiast leżymy na łóżku wyściełanym papierowym prześcieradłem i wszystkie czynności wykonuje za nas kosmetyczka. Po usunięciu włosków w skórę wmasowuje ona nam preparat łagodzący podrażnienia oraz opóźniający odrost włosków (6-8 tygodni).

Podgrzewacz do wosku

fot. koufax73/bigstockphoto.com

Rodzaj wosku (wosk twardy, miękki w puszcze lub wosk w rolce) dobiera się zależnie od miejsca wykonywania zabiegu, rodzaju skóry oraz włosków, a także techniki przeprowadzania depilacji. Profesjonalny wosk, który stosowany jest w gabinetach kosmetycznych podgrzewany jest do bezpiecznej temperatury, niepowodującej poparzeń ciała. Do tego stosuje się podgrzewcze do wosku. Żeby depilacja była udana i komfortowa, kosmetyczka musi postawić na wysoką jakość oraz niezawodność takiego podgrzewacza. Musi on szybko podgrzewać wosk i długo trzymać temperaturę konieczną do sprawnego wykonywania zabiegu.

Idealny do salonu na pewno będzie profesjonalny podgrzewacz wielofunkcyjny. Daje on możliwość jednoczesnego podgrzewania trzech wkładów woskowych, a także wosku w puszcze o pojemności 400 bądź 800 ml. Dzięki temu kosmetyczka nie traci swojego cennego czasu, zyskując tym samym przychylność swoich klientów.

Jeśli jednak depilację przeprowadzamy głównie przy użyciu wosku nakładanego specjalną szpatułką, to postawmy na zakup podgrzewacza do wosku w puszce o pojemności 400-500 ml. Wybierzmy taki, w którym znajdują się:

  • specjalny uchwyt, przydający się, gdy trzeba wyciągnąć gorącą puszkę z woskiem,
  • wbudowany termostat z regulacją temperatury,
  • pokrywka chroniąca przed zabrudzeniem.

W przypadku, gdy w naszym salonie kosmetycznym używamy raczej większych puszek z woskiem, powinniśmy zdecydować się na duży podgrzewacz do wosku, w którym można umieścić puszkę o pojemności nawet do 800 ml.Można też wybrać podgrzewacz na wkłady woskowe (1-3).

Najmniej zapłacimy za podgrzewacze na wkłady i na puszki o pojemności 400-500 ml (100-400 zł), a najwięcej za urządzenie wielofunkcyjne (500-1300 zł). Podgrzewacz do puszek o pojemności do 800 ml to koszt 200-500 zł.

Decydując się na jakikolwiek podgrzewacz do wosku, najlepiej jest go kupić w hurtowni kosmetycznej. Taniej nas to wyniesie i będziemy mieli pewność niezawodności sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.