Jak zregenerować skórę po lecie?

Jak zregenerować skórę po lecie?

Pielęgnacja skóry po okresie letnim musi być bardzo dokładna, aby odzyskała ona pełną elastyczność. Wysuszona po częstym opalaniu oraz po kąpielach w słonej lub chlorowanej wodzie ma osłabioną naturalną barierę ochronną, przez co bardzo łatwo o różnego rodzaju uszkodzenia. Podrażnienia pojawiają się natychmiast i bardzo trudno im zapobiec. Poza tym skóra ma mniej blasku i jest mniej elastyczna. Konieczne jest bieżące nawadnianie skóry i stosowanie jedynie tych preparatów, które nie obciążają naskórka.

Czytaj dalej

Trendy w makijażu 2020

Trendy w makijażu 2020

Makijażowe trendy w 2020 roku mają kilka odsłon. Z jednej strony modne są wyraziste, intensywne kolory, a z drugiej wizażyści proponują subtelność i rozświetlenie. Jednak taka różnorodność pozwala dobrać makijaż do każdej okazji oraz osobowości, by czuć się w nim dobrze i swobodnie. Poniżej najpopularniejsze tegoroczne trendy w makijażu.

Czytaj dalej

Zabiegi kosmetyczne na lato

Zabiegi kosmetyczne na lato

Silna potrzeba zadbania o siebie i swoje ciało pojawia się najczęściej w okresie wiosenno-letnim. To właśnie wtedy kobiety szukają zabiegów kosmetycznych, które pozwolą im poczuć się pięknymi i zaznać odrobiny luksusu. Wyjazdy również sprzyjają umawianiu się do kosmetyczek – przed urlopem każda kobieta pragnie stać się najlepszą wersją samej siebie. Nie wszystkie zabiegi kosmetyczne nadają się jednak do tego, aby wykonywać je latem. Na co warto się zapisać, a z czym lepiej poczekać do jesieni?

Czytaj dalej

Odmrożenie salonów kosmetycznych – wytyczne

Odmrożenie salonów kosmetycznych – wytyczne

Już od 18 maja salony kosmetyczne mogą ponownie rozpocząć działalność. Otwarcie branży beauty po przerwie spowodowanej koronawirusem oznacza jednak konieczność dostosowania gabinetów do wytycznych stworzonych przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Ich celem jest umożliwienie korzystania z usług kosmetycznych w bezpieczny, zapobiegający rozprzestrzenianie się koronawirusa sposób.

Czytaj dalej

Less waste – trend na rynku kosmetycznym

Less waste – trend na rynku kosmetycznym

Trend zero waste sukcesywnie wkracza do kolejnych branż. Obecnie silnie widoczny jest w branży kosmetycznej, gdzie ilość generowanych odpadów jest zdecydowanie zbyt duża, a recycling właściwie nie występuje. Kupując kolejne pojemniczki z kremem, butelki z szamponem bądź żelem pod prysznic, jednocześnie kupujemy kolejne plastikowe opakowania, które za chwile trzeba będzie wymienić na nowe. Branża kosmetyczna zamierza iść z duchem czasu i przeciwdziałać nadmiernemu wytwarzaniu śmieci.

Czytaj dalej