Perfekcyjny makijaż ust

Perfekcyjny makijaż ust

Piękne, intensywne usta to atut każdej kobiety. Dodają one seksapilu i zapewniają idealne dopełnienie każdej stylizacji. Jak zatem wykonać perfekcyjny makijaż ust, by utrzymał się on przez cały dzień lub imprezę? Metod malowania jest kilka, a wybór odpowiedniej zależy od rodzaju kosmetyku. Inaczej usta maluje się matowa szminką w kolorze soczystej czerwieni, a inaczej połyskliwym błyszczykiem. Poniżej ten najczęściej stosowany przez wizażystów.

Czytaj dalej “Perfekcyjny makijaż ust” »

Typy kolorystyczne: wiosna

Typy kolorystyczne: wiosna

Wiosna jest jednocześnie typem ciepłym i jasnym. Charakterystyczna jest dla niej jasna cera o ciepłej tonacji – brzoskwiniowa, żółtawa lub w odcieniu kości słoniowej. Dość często spotyka się złotawe piegi. Włosy od jasnego blondu do jasnego brązu, jednak zawsze z ciepłymi refleksami. Oczy mogą mieć różne barwy, jednak też z reguły ciepłe – turkusowe, zielone, złotawe, piwne, orzechowe. Usta w odcieniu ciepłego różu lub koralowym. Ciemniejsze wiosny bywają podobne do jesieni, a nawet zimy, jednak nie tak intensywne i kontrastowe.

Czytaj dalej “Typy kolorystyczne: wiosna” »

Typy kolorystyczne: lato

Typy kolorystyczne: lato

Lato jest typem chłodnym, ale bardziej zgaszonym i stonowanym niż zima. Niekiedy wskazuje się, że w Polsce to właśnie ten typ jest spotykany najczęściej. Jak w przypadku wszystkich typów, jest tu możliwy dość duży przekrój kolorów włosów i oczu. Jednak cechy wspólne to brak żółtych podtonów i wyraźnych kontrastów.

Czytaj dalej “Typy kolorystyczne: lato” »

Analiza kolorystyczna

Analiza kolorystyczna

Niektóre gabinety kosmetyczne mają w swojej ofercie analizę kolorystyczną. Analiza taka ułatwia dobór najkorzystniejszego makijażu i koloru włosów. Pomaga też robić bardziej przemyślane zakupy odzieżowe, gdyż wiemy, jakie kolory i wzory nam pasują, więc łatwiej uniknąć kupna kolejnej nietrafionej rzeczy.

Czytaj dalej “Analiza kolorystyczna” »