Analiza kolorystyczna

Analiza kolorystyczna

Niektóre gabinety kosmetyczne mają w swojej ofercie analizę kolorystyczną. Analiza taka ułatwia dobór najkorzystniejszego makijażu i koloru włosów. Pomaga też robić bardziej przemyślane zakupy odzieżowe, gdyż wiemy, jakie kolory i wzory nam pasują, więc łatwiej uniknąć kupna kolejnej nietrafionej rzeczy.

Czytaj dalej “Analiza kolorystyczna” »

Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2

Młody wygląd w kilka chwil? To możliwe za sprawą zabiegów medycyny estetycznej, które odpowiednio przeprowadzone mogą odmłodzić nawet o kilkanaście lat. W ostatnim czasie w gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych dużą popularnością cieszy się metoda z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2. Ten mało inwazyjny zabieg poprawia wygląd skóry, regenerując zniszczone komórki. Kosmetolog wybiera określone partie skóry, dzięki czemu działanie odbywa się punktowo i bezpieczne.

Czytaj dalej “Laser frakcyjny CO2” »

Trendy w makijażu na jesień i zimę 2016/2017

Trendy w makijażu na jesień i zimę 2016/2017

Sezon jesienno-zimowy przynosi zmiany w trendach. Niższe temperatury i brak słońca wpływają również na rodzaje makijażu, który nosimy w tym czasie. Obecny sezon upłynie pod znakiem matowych, ciemnych ust i pięknych brwi. Stale na topie będzie makijaż niewidoczny gołym okiem. Osoby, które preferują makijaż oka powinny zaopatrzyć się w neonowe cienie i trwały eyeliner.

Czytaj dalej “Trendy w makijażu na jesień i zimę 2016/2017” »

Demakijaż i oczyszczanie twarzy

Demakijaż i oczyszczanie twarzy

Piękna skóra to niebywały atut każdej kobiety. Jednak, by zachować młody wygląd, konieczna jest regularna i właściwa pielęgnacja. Odpowiednio dobrane preparaty i wizyty u kosmetyczki to tylko część obowiązków wobec naszej cery. Tym najważniejszym jest oczyszczanie, bo bez wieczornego demakijażu obciążamy mocno skórę, nie dając jej możliwości na nocną regenerację. Brak oczyszczania zniweczy wszelkie starania oraz inwestycję w drogi krem odżywczy. Aktywne składniki zawarte w kosmetykach lepiej będą absorbowane, gdy skóra będzie czysta i stonizowana.

Czytaj dalej “Demakijaż i oczyszczanie twarzy” »

Jak wybrać szampon do włosów?

Jak wybrać szampon do włosów?

Sklepy kosmetyczne i salony fryzjerskie oferują dziś ogromny wybór szamponów. Trudno się na coś zdecydować. Nieraz też nie do końca wiemy, czego potrzebujemy, więc podstawą jest określenie rodzaju włosów i skóry głowy – jeśli mamy wątpliwości, a zwłaszcza niepokoją nas problemy, najlepiej spytać o to fachowego fryzjera bądź trychologa. Poniżej przedstawiamy przegląd najczęściej spotykanych rodzajów szamponów oraz składników, jakie możemy w nich znaleźć.

Czytaj dalej “Jak wybrać szampon do włosów?” »