Aktualne trendy w pielęgnacji i stylizacji włosów

Aktualne trendy w pielęgnacji i stylizacji włosów

Piękne włosy to wizytówka wielu kobiet. Przez lata stylizacje uważane za modne, zmieniały się nie do poznania. Jeszcze w latach 80. XX wieku wielbiono głównie tapirowanie włosów, trwałą i brak symetrii. Jednak już 10 lat później moda zmieniła się na tyle, że zapanowała absolutna dowolność w doborze fryzury. Wciąż jednak pewne stylizacje były bardziej lubiane niż inne. Jak jest dziś?

Czytaj dalej

Jak zregenerować skórę po lecie?

Jak zregenerować skórę po lecie?

Pielęgnacja skóry po okresie letnim musi być bardzo dokładna, aby odzyskała ona pełną elastyczność. Wysuszona po częstym opalaniu oraz po kąpielach w słonej lub chlorowanej wodzie ma osłabioną naturalną barierę ochronną, przez co bardzo łatwo o różnego rodzaju uszkodzenia. Podrażnienia pojawiają się natychmiast i bardzo trudno im zapobiec. Poza tym skóra ma mniej blasku i jest mniej elastyczna. Konieczne jest bieżące nawadnianie skóry i stosowanie jedynie tych preparatów, które nie obciążają naskórka.

Czytaj dalej

Trendy w makijażu 2020

Trendy w makijażu 2020

Makijażowe trendy w 2020 roku mają kilka odsłon. Z jednej strony modne są wyraziste, intensywne kolory, a z drugiej wizażyści proponują subtelność i rozświetlenie. Jednak taka różnorodność pozwala dobrać makijaż do każdej okazji oraz osobowości, by czuć się w nim dobrze i swobodnie. Poniżej najpopularniejsze tegoroczne trendy w makijażu.

Czytaj dalej

Zabiegi kosmetyczne na lato

Zabiegi kosmetyczne na lato

Silna potrzeba zadbania o siebie i swoje ciało pojawia się najczęściej w okresie wiosenno-letnim. To właśnie wtedy kobiety szukają zabiegów kosmetycznych, które pozwolą im poczuć się pięknymi i zaznać odrobiny luksusu. Wyjazdy również sprzyjają umawianiu się do kosmetyczek – przed urlopem każda kobieta pragnie stać się najlepszą wersją samej siebie. Nie wszystkie zabiegi kosmetyczne nadają się jednak do tego, aby wykonywać je latem. Na co warto się zapisać, a z czym lepiej poczekać do jesieni?

Czytaj dalej

Odmrożenie salonów kosmetycznych – wytyczne

Odmrożenie salonów kosmetycznych – wytyczne

Już od 18 maja salony kosmetyczne mogą ponownie rozpocząć działalność. Otwarcie branży beauty po przerwie spowodowanej koronawirusem oznacza jednak konieczność dostosowania gabinetów do wytycznych stworzonych przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Ich celem jest umożliwienie korzystania z usług kosmetycznych w bezpieczny, zapobiegający rozprzestrzenianie się koronawirusa sposób.

Czytaj dalej