Jak dbać o paznokcie?

Jak dbać o paznokcie?

Zadbane dłonie to ważny atrybut każdej kobiety. Czyste, nierozwarstwiające się, ładnie przycięte paznokcie są jego nieodłącznym elementem. Nie jest to jednak efekt łatwy do uzyskania. Istnieje na szczęście kilka podstawowych zasad pielęgnacji, dzięki którym każda kobieta jest w stanie pochwalić się pięknymi dłońmi.

Czytaj dalej “Jak dbać o paznokcie?” »

Perfekcyjny makijaż ust

Perfekcyjny makijaż ust

Piękne, intensywne usta to atut każdej kobiety. Dodają one seksapilu i zapewniają idealne dopełnienie każdej stylizacji. Jak zatem wykonać perfekcyjny makijaż ust, by utrzymał się on przez cały dzień lub imprezę? Metod malowania jest kilka, a wybór odpowiedniej zależy od rodzaju kosmetyku. Inaczej usta maluje się matowa szminką w kolorze soczystej czerwieni, a inaczej połyskliwym błyszczykiem. Poniżej ten najczęściej stosowany przez wizażystów.

Czytaj dalej “Perfekcyjny makijaż ust” »

Typy kolorystyczne: wiosna

Typy kolorystyczne: wiosna

Wiosna jest jednocześnie typem ciepłym i jasnym. Charakterystyczna jest dla niej jasna cera o ciepłej tonacji – brzoskwiniowa, żółtawa lub w odcieniu kości słoniowej. Dość często spotyka się złotawe piegi. Włosy od jasnego blondu do jasnego brązu, jednak zawsze z ciepłymi refleksami. Oczy mogą mieć różne barwy, jednak też z reguły ciepłe – turkusowe, zielone, złotawe, piwne, orzechowe. Usta w odcieniu ciepłego różu lub koralowym. Ciemniejsze wiosny bywają podobne do jesieni, a nawet zimy, jednak nie tak intensywne i kontrastowe.

Czytaj dalej “Typy kolorystyczne: wiosna” »

Typy kolorystyczne: lato

Typy kolorystyczne: lato

Lato jest typem chłodnym, ale bardziej zgaszonym i stonowanym niż zima. Niekiedy wskazuje się, że w Polsce to właśnie ten typ jest spotykany najczęściej. Jak w przypadku wszystkich typów, jest tu możliwy dość duży przekrój kolorów włosów i oczu. Jednak cechy wspólne to brak żółtych podtonów i wyraźnych kontrastów.

Czytaj dalej “Typy kolorystyczne: lato” »