Zabiegi kosmetyczne na lato

Zabiegi kosmetyczne na lato

Silna potrzeba zadbania o siebie i swoje ciało pojawia się najczęściej w okresie wiosenno-letnim. To właśnie wtedy kobiety szukają zabiegów kosmetycznych, które pozwolą im poczuć się pięknymi i zaznać odrobiny luksusu. Wyjazdy również sprzyjają umawianiu się do kosmetyczek – przed urlopem każda kobieta pragnie stać się najlepszą wersją samej siebie. Nie wszystkie zabiegi kosmetyczne nadają się jednak do tego, aby wykonywać je latem. Na co warto się zapisać, a z czym lepiej poczekać do jesieni?

Czytaj dalej “Zabiegi kosmetyczne na lato” »

Odmrożenie salonów kosmetycznych – wytyczne

Odmrożenie salonów kosmetycznych – wytyczne

Już od 18 maja salony kosmetyczne mogą ponownie rozpocząć działalność. Otwarcie branży beauty po przerwie spowodowanej koronawirusem oznacza jednak konieczność dostosowania gabinetów do wytycznych stworzonych przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Ich celem jest umożliwienie korzystania z usług kosmetycznych w bezpieczny, zapobiegający rozprzestrzenianie się koronawirusa sposób.

Czytaj dalej “Odmrożenie salonów kosmetycznych – wytyczne” »

Less waste – trend na rynku kosmetycznym

Less waste – trend na rynku kosmetycznym

Trend zero waste sukcesywnie wkracza do kolejnych branż. Obecnie silnie widoczny jest w branży kosmetycznej, gdzie ilość generowanych odpadów jest zdecydowanie zbyt duża, a recycling właściwie nie występuje. Kupując kolejne pojemniczki z kremem, butelki z szamponem bądź żelem pod prysznic, jednocześnie kupujemy kolejne plastikowe opakowania, które za chwile trzeba będzie wymienić na nowe. Branża kosmetyczna zamierza iść z duchem czasu i przeciwdziałać nadmiernemu wytwarzaniu śmieci.

Czytaj dalej “Less waste – trend na rynku kosmetycznym” »

Jak dbać o paznokcie?

Jak dbać o paznokcie?

Zadbane dłonie to ważny atrybut każdej kobiety. Czyste, nierozwarstwiające się, ładnie przycięte paznokcie są jego nieodłącznym elementem. Nie jest to jednak efekt łatwy do uzyskania. Istnieje na szczęście kilka podstawowych zasad pielęgnacji, dzięki którym każda kobieta jest w stanie pochwalić się pięknymi dłońmi.

Czytaj dalej “Jak dbać o paznokcie?” »

Perfekcyjny makijaż ust

Perfekcyjny makijaż ust

Piękne, intensywne usta to atut każdej kobiety. Dodają one seksapilu i zapewniają idealne dopełnienie każdej stylizacji. Jak zatem wykonać perfekcyjny makijaż ust, by utrzymał się on przez cały dzień lub imprezę? Metod malowania jest kilka, a wybór odpowiedniej zależy od rodzaju kosmetyku. Inaczej usta maluje się matowa szminką w kolorze soczystej czerwieni, a inaczej połyskliwym błyszczykiem. Poniżej ten najczęściej stosowany przez wizażystów.

Czytaj dalej “Perfekcyjny makijaż ust” »