Typy kolorystyczne: wiosna

Typy kolorystyczne: wiosna

Wiosna jest jednocześnie typem ciepłym i jasnym. Charakterystyczna jest dla niej jasna cera o ciepłej tonacji – brzoskwiniowa, żółtawa lub w odcieniu kości słoniowej. Dość często spotyka się złotawe piegi. Włosy od jasnego blondu do jasnego brązu, jednak zawsze z ciepłymi refleksami. Oczy mogą mieć różne barwy, jednak też z reguły ciepłe – turkusowe, zielone, złotawe, piwne, orzechowe. Usta w odcieniu ciepłego różu lub koralowym. Ciemniejsze wiosny bywają podobne do jesieni, a nawet zimy, jednak nie tak intensywne i kontrastowe.

Czytaj dalej “Typy kolorystyczne: wiosna” »

Typy kolorystyczne: lato

Typy kolorystyczne: lato

Lato jest typem chłodnym, ale bardziej zgaszonym i stonowanym niż zima. Niekiedy wskazuje się, że w Polsce to właśnie ten typ jest spotykany najczęściej. Jak w przypadku wszystkich typów, jest tu możliwy dość duży przekrój kolorów włosów i oczu. Jednak cechy wspólne to brak żółtych podtonów i wyraźnych kontrastów.

Czytaj dalej “Typy kolorystyczne: lato” »

Analiza kolorystyczna

Analiza kolorystyczna

Niektóre gabinety kosmetyczne mają w swojej ofercie analizę kolorystyczną. Analiza taka ułatwia dobór najkorzystniejszego makijażu i koloru włosów. Pomaga też robić bardziej przemyślane zakupy odzieżowe, gdyż wiemy, jakie kolory i wzory nam pasują, więc łatwiej uniknąć kupna kolejnej nietrafionej rzeczy.

Czytaj dalej “Analiza kolorystyczna” »

Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2

Młody wygląd w kilka chwil? To możliwe za sprawą zabiegów medycyny estetycznej, które odpowiednio przeprowadzone mogą odmłodzić nawet o kilkanaście lat. W ostatnim czasie w gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych dużą popularnością cieszy się metoda z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2. Ten mało inwazyjny zabieg poprawia wygląd skóry, regenerując zniszczone komórki. Kosmetolog wybiera określone partie skóry, dzięki czemu działanie odbywa się punktowo i bezpieczne.

Czytaj dalej “Laser frakcyjny CO2” »