Profesjonalne fryzjerskie zabiegi regeneracyjne

Poza strzyżeniem, stylizacją i koloryzacją włosów salony fryzjerskie mają w swojej ofercie także zabiegi pielęgnacyjne. Przedstawiamy ich krótki przegląd.

Olaplex ma na celu odbudowanie mostków dwusiarczkowych w strukturze włosa. Mostki te mogą ulec zerwaniu wskutek koloryzacji, dekoloryzacji czy stylizacji z użyciem wysokiej temperatury (prostowanie, kręcenie). Zabieg je naprawia, dzięki czemu włosy odzyskują zdrowy wygląd, stają się gładkie i błyszczące. Dzięki temu można sobie pozwolić nawet na dość radykalne koloryzacje (np. z czerni na platynowy blond) bez obawy, że włosy będą zniszczone i przesuszone. Jest to właściwie cały system pielęgnacji włosów składający się z trzech preparatów. Pierwszy nakłada się na włosy po umyciu lub dodaje do produktu do koloryzacji. Ma on na celu naprawę uszkodzonych wiązań i zapobieganie dalszym uszkodzeniom. Drugi wzmacnia działanie pierwszego. Trzeci przeznaczony jest do stosowania w domu. Jego celem jest utrzymanie efektów zabiegu między kolejnymi farbowaniami. Olaplex jest całkowicie bezpieczny, nie uczula ani nie podrażnia. Jedynym przeciwwskazaniem jest farbowanie henną, gdyż efekty kolorystyczne mogą być nieprzewidywalne i trudne do usunięcia.

Valua Vitaly/bigstockphoto.com

Botoks na włosy wbrew nazwie nie wymaga użycia toksyn. W odróżnieniu od botoksu na twarz, nie stosuje się też do niego igieł. Nazwa pochodzi od strzykawki, którą wykorzystuje się do precyzyjnego rozprowadzenia preparatu na włosach. Zabieg polega na umyciu włosów szamponem oczyszczającym, a następnie nałożeniu na nie specjalnego serum. Trzeci etap to nałożenie maski, która zamyka łuski włosów. Zabieg stosuje się na włosy przesuszone i łamliwe, np. po zimie czy koloryzacji. Dzięki niemu włosy odzyskują połysk, gładkość, elastyczność i zdrowy wygląd.

Sauna na włosy to zabieg nawilżający włosy przesuszone. Po umyciu włosów nakłada się na nie maskę lub ampułkę nawilżającą. Wnikanie preparatu we włosy ułatwia specjalne urządzenie – emituje ono ciepłą parę wodną, która rozchyla łuski włosów. Na koniec zabiegu spłukuje się włosy chłodną wodą, by zamknąć łuski. W zależności od stanu włosów może być potrzebne kilkakrotne powtórzenie zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.