Regulacja brwi nicią

Domowe zabiegi kosmetyczne pozwalają zachować urodę i nie wymagają wydawania dużej sumy pieniędzy. W zaciszu własnej łazienki można nałożyć odżywczą maseczkę, zrobić dokładny peeling oraz wyregulować brwi. Niechciane włoski należy usuwać regularnie, średnio co dwa tygodnie, aby zachować piękny i równy łuk.

Brwi wyrywać można pęsetą, ale istnieje też inny sposób. Wypróbować można mniej bolesny sposób – nitkowanie. Dzięki zwykłej bawełnianej nitce można stworzyć doskonale równe brwi. Ta hinduska metoda ma coraz więcej zwolenniczek.

Wyregulowane brwi

fot. paullinochka/bigstockphoto.com

Do nitkowania brwi wystarczy dwudziestocentowa nitka, związana na końcach. Pętelkę z nici należy skręcić na palcach. To wystarczy do nitkowania. Zabieg ten jest znacznie dokładniejszy niż wyrywanie pęsetą, nitką można wyrwać nawet bardzo krótkie włoski. A dzięki temu, że najpierw są unoszone, regulacja nicią jest mniej bolesna. Po depilacji skóra nie jest zaczerwieniona, a ryzyko podrażnień jest znaczenie mniejsze. Dlatego też nitkowanie polecane jest alergikom, gdyż jest ekologiczne i bardzo higieniczne. Bawełniana nitka stosowana jest wyłącznie raz.

Nitka umożliwia wyrywanie pojedynczych włosków oraz całych linii – wystarczy jeden zdecydowany ruch ręką, by pozbyć się niechcianych włosków wraz z cebulkami. Takie wyrywanie sprawia, ze włoski nie będą odrastać przez przynajmniej 14 dni. Nauka tej metody wymaga jednak czasu. Po kilku próbach będzie to znacznie łatwiejsze. Dlatego watro zapoznać się z tą metodą, by jako kosmetyczka w zaledwie dwie minuty wykonać pełną regulację.

Niegdyś modne były bardzo cieniutkie łuki brwi, dziś stawia się na naturalność. Brwi powinny wyglądać naturalnie, dlatego wyrównuje się tylko określone strefy. Idealny łuk to taki, który wyznacza kredka po przełożeniu jej pionowo oraz pod kątem 90 stopni do skrzydełka nosa. Wraz z brwiami powstaje trójkąt. Włoski, które pochodzą poza wyznaczoną linę należy wyrwać. Wtedy powstanie doskonały łuk brwiowy, dzięki któremu oko zyska świetną oprawę oraz poprawi się symetria całej twarzy.

Zabieg depilacji nicią może być wykorzystywany nie tylko do regulacji brwi, ale również do usuwania wąsika czy innych małych włosków na twarzy. Samodzielnie nitkowanie może być trudne, bo wymaga jednoczesnego użycia rąk i zębów (do przytrzymywania nici), ale stosowanie się do licznych instrukcji pozwoli nabrać wprawy. Zabieg u kosmetyczki kosztuje około 30 zł, ale niewiele salonów ma w swojej ofercie depilację z użyciem nici. Najczęściej taka opcja spotykana jest w gabinetach, w których stosuje się różne metody upiększające z krajów azjatyckich. Nitkowanie wywodzi się bowiem z Indii i nadal tam jest praktykowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.