Rodzaje sztucznych rzęs

Rzęsy niczym wachlarze to niewątpliwie wielki atut kobiecej urody. Jednak rzadko można pochwalić się naturalnie długimi i podkręconymi rzęsami. Wówczas skorzystać można z bardzo popularnej w ostatnim czasie metody upiększania – doklejania sztucznych rzęs. Większość salonów kosmetycznych ma już taką usługę w swojej ofercie i poszerza ją o nowe opcje np. kolorowe włoski. Rzęsy można przedłużać różnymi metodami, wyróżnia się też kilka rodzajów rzęs. Typ produktu dopasowuje się do kondycji rzęs klientki oraz zgodnie z efektem, jaki chcemy uzyskać.

Rodzaje sztucznych rzęs

fot. pashapixel/bigstockphoto.com

Jednym z rodzajów sztucznych rzęs są rzęsy jedwabne. Wykonane są one z protein naturalnego jedwabiu. Co ważne, zachowują one skręt podobny do naturalnego skrętu rzęs. Ponadto są bardzo lekkie, więc nie obciążają nadmiernie włosków. Sztuczne rzęsy mogą się czasami plątać, szczególnie rano warto je przeczesać grzebyczkiem, rozdzielając wszystkie włoski i uzyskując najlepszy kształt. Rzęsy jedwabne utrzymują się dwa-trzy tygodnie. Można w nich pływać i nosić soczewki, a nawet malować, choć zmywanie tuszu można je niszczyć, dlatego lepiej ograniczać stosowanie maskary.

Trochę droższe od jedwabnych rzęs są te wykonane z futra norek syberyjskich. Rzęsy te są jednakowej grubości, ale różnej długości, dlatego łatwiej je dopasować do prawdziwych włosków, a efekt jest bardzo naturalny. Niezwykle lekkie i delikatne w żaden sposób nie obciążają rzęs. Ten rodzaj rzęs może jednak uczulać. Przed aplikacją konieczne jest sprawdzenie czy futro norki nie wywoła alergii u klientki. Malowanie tuszem nie jest wskazane, bo mocno skraca trwałość rzęs oraz kleju. Ewentualnie można wybrać maskarę na bazie wody.

Jeszcze jednym rodzajem rzęs są rzęsy syntetyczne. Są one jednak mniej elastyczne i delikatne. Mają natomiast bardzo regularny kształt. Poza tym dostępne są produkty o różnej grubości, długości i stopniu podkręcenia, a to ułatwia dopasowanie ich do każdego typu prawdziwych rzęs. Syntetyczne rzęsy nie uczulają, ale mogą mocno się plątać. Konieczne jest ich codzienne rozczesywanie. Trzeba to robić ostrożnie, aby nie uszkodzić sztucznych rzęs. Rzęsy syntetyczne, jako że nie są wykonane z naturalnych materiałów, są najtańsze.

Wszystkie powyższe rodzaje stosowane są przy metodzie 1:1, czyli jeden sztuczny włosek przyklejany jest do jednego naturalnego. Przy metodzie 2:1 oraz 3:1 zalecane są rzęsy z futra norek syberyjskich, bo są najlżejsze i minimalizują ryzyko wypadnięcia prawdziwych włosków. Sztuczne rzęsy zapewniają komfort, bo nie trzeba się martwić się o makijaż i nieestetycznie rozmazany tusz. Zabieg przedłużania rzęs trwa od godziny do nawet trzech w zależności od rodzaju rzęs i metody aplikacji. Efekt fantazyjnych rzęs maksymalnie utrzymuje się około półtora miesiąca, jednak po trzech tygodniach zaleca się dopełnienie ubytków, aby rzęsy były optymalnie długie i gęste.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.