Rozwija się rynek kosmetyków ekologicznych

Z łatwością można zauważyć, że rynek kosmetyków ekologicznych prężnie się rozwija. Według Panelu Gospodarstw Domowych GfK odnotowano 71% wzrost sprzedaży w tym segmencie, w porównaniu z rokiem ubiegłym. Bycie EKO idealnie wpisuje się w aktualnie obowiązujące trendy. Konsumenci coraz chętniej sięgają po produkty, które w swojej formule zawierają składniki pochodzenia roślinnego lub mineralnego. Sekretem tych produktów jest prosty, naturalny, nieprzetworzony skład.

Kto najczęściej kupuje kosmetyki naturalne?

Najchętniej po kosmetyki ekologiczne sięgają osoby starające się żyć w zgodzie z naturą oraz ludzie, których poglądy są bardzo elastyczne, dostosowane do obowiązujących trendów.

Do grupy gospodarstw domowych chcących być bliżej natury, należą osoby deklarujące troskę o środowisko. Dbałość ta wyraża się w codziennych czynnościach takich jak oszczędzanie wody, energii elektrycznej, segregacja śmieci, oraz spożywanie żywności świeżej, bio. Produkty spożywcze kupowane przez tę grupę odbiorców produkowane są metodami rolnictwa ekologicznego z wyeliminowaniem używania nawozów sztucznych i pestycydów. Osoby te świadomie dokonują zakupów, czytając etykiety i kierując się rozwagą. Wśród tej grupy docelowej zanotowano 53% wzrost wydatków na kosmetyki naturalne na przestrzeni roku.

Jak wynika z badań, jednak to grupa gospodarstw domowych ”elastycznych” zanotowała największy wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym, który wyniósł aż 110%! Klientami z grupy „gospodarstw elastycznych” są osoby zamożne, wykształcone, zamieszkujące duże miasta, które niepohamowanie starają się być na topie. Kupując kosmetyki ekologiczne kojarzone z towarem ekskluzywnym, luksusowym, próbują podążać za aktualną modą. Ceny takich kosmetyków wahać się mogą od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Czym kosmetyki ekologiczne wyróżniają się na tle pozostałych produktów?

Kosmetyki te są idealne dla każdego typu cery, co sprawia, że mogą być doskonałym rozwiązaniem dla skóry wrażliwej oraz skłonnej do alergii. Ogromny wpływ na rynek kosmetyczny ma wzrost świadomości na temat dbania o środowisko oraz o ochronę zwierząt. Kosmetyki te są w pełni biodegradowalne, dlatego nie powodują zanieczyszczeń i negatywnego wpływu na otoczenie. Produkty ekologiczne nie są poddawane testom na zwierzętach, dzięki czemu producenci chronią przed cierpieniem oraz śmiercią wiele istnień.

Gdzie kupić kosmetyki naturalne?

Najczęściej konsumenci wybierają drogerie. Sklep stacjonarny oferuje najszybszy zakup oraz brak ponoszenia kosztów dostawy, dużą różnorodność produktów oraz łatwy dostęp do nich. Drugim najczęściej wybieranym miejscem zakupu kosmetyków ekologicznych jest Internet. Sprzedaż internetowa z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Ludzie coraz częściej dokonują zakupów bez wychodzenia z domu. Internet gwarantuje dostęp do kosmetyków wszelkiego rodzaju oraz konkurencyjne ceny. Ostatnim miejscem, w którym możemy zakupić kosmetyki, są dyskonty. Ich udział w sprzedaży jest jednak znikomy. Dyskonty co do zasady nastawione są na sprzedaż produktów spożywczych, chemii gospodarczej itp. Nie oferują takiego dostępu do kosmetyków ekologicznych jak drogerie czy Internet.

One thought on “Rozwija się rynek kosmetyków ekologicznych

  1. Bardzo ciekawy wpis. Na szczęście osobiście zauważyłam, że coraz więcej osób interesuje się ekologią, wybiera kosmetyki naturalne, wysokiej jakości. Także jest to duży krok na przód w branży kosmetycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.