Sonoforeza

Sonoforeza to zabieg polegający na wykorzystaniu ultradźwięków do wprowadzania substancji czynnych w głębsze warstwy naskórka. Rodzaj wykorzystywanych substancji zależy od potrzeb skóry. Dzięki ultradźwiękom udaje się je wprowadzić głębiej i skuteczniej niż za pomocą tradycyjnego masażu manualnego.

Sonoforeza jest wskazana przy takich problemach jak trądzik pospolity i różowaty, rozstępy, przebarwienia skóry, odmrożenia, blizny, a także starzenie się skóry i jej zmniejszona elastyczność. Przeciwwskazania natomiast to nowotwory, ciąża, menstruacja, stany ropne, stany gorączkowe, epilepsja, obecność ciał obcych z metalu (rozrusznik serca, stały aparat ortodontyczny), stwardnienie rozsiane.

Ultradźwiękowy masaż twarzy

Sonoforeza przyspiesza przenikanie substancji czynnych w głąb skóry, stymuluje produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, a także poprawia krążenie krwi, co przyczynia się do lepszego dotlenienia tkanek.

Zabieg w gabinecie kosmetycznym poprzedzony jest zwykle peelingiem kawitacyjnym. Kolejny etap to nałożenie na skórę kremu lub ampułki z odpowiednimi składnikami. Ostatnim etapem jest przesuwanie po skórze głowicy emitującej ultradźwięki. Zaleca się 5-10 zabiegów, z kilkudniowymi przerwami.

Jest to metoda dość bezpieczna, nieinwazyjna i bezbolesna. Można ją przeprowadzać na niemal każdej części ciała, u kosmetyczki lub samodzielnie w domu, jeśli dysponujemy odpowiednim urządzeniem. Jednak zaleca się raczej wizytę w gabinecie kosmetycznym, gdyż podczas niej sonoforeza może być uzupełniona o inne zabiegi, które w domu trudno byłoby wykonać lub jest to niewskazane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.