Specjalistyczny sprzęt kosmetyczny – kiedy w niego inwestować?

Otwieranie salonu kosmetycznego wiąże się z dużym nakładem pracy, jak również ze sporymi wydatkami. Obejmują one przede wszystkim koszta przystosowania pomieszczenia do danego profilu działalności i jego odpowiedniego wyposażenia. Czy na początku otwierania gabinetu kosmetycznego warto inwestować w specjalistyczne urządzenia kosmetyczne?

Istnieje pewna baza, bez której nie sposób wykonywać pracę kosmetyczki, ale zależy to przede wszystkim od profilu gabinetu i jego głównej działalności. Jeśli jednak otwieramy gabinet, należy pomyśleć o tym, by go odpowiednio wyposażyć w niezbędne sprzęty i urządzenia. Należy się przede wszystkim zastanowić, czym tak naprawdę chcesz się zajmować, jaki masz plan na swoją firmę i dopiero, kiedy masz jasność w tym temacie, należy wyposażać gabinet i dokonywać odpowiednich zakupów.

Sprzęt do salonu kosmetycznego

fot. uatp1/bigstockphoto.com

Do niezbędnego minimum należy zaliczyć takie sprzęty jak: fotel kosmetyczny, lampki wraz ze statywami oraz sterylizator. Do tego należy doliczyć wszelkiego rodzaju narzędzia (w tym do pielęgnacji i kosmetyki dłoni i stóp).

Na początku raczej nie warto inwestować w drogi specjalistyczny sprzęt, np. lasery. Dobre urządzenia tego typu to koszt od 20 000 do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli nasz gabinet jest już rozwinięty i osiągamy w miarę regularne dochody, możemy przemyśleć zakup takiego sprzętu. Dobrze też, gdy mamy już zespół, współpracujemy z paroma osobami czy podnajmujemy stanowiska. Wtedy o wiele łatwiej jest inwestować w specjalistyczne urządzenia i szybciej się nam to zwróci.

Dobrym rozwiązaniem może być zakup tzw. kombajnu kosmetycznego, czyli wielofunkcyjnego urządzenia kosmetycznego. Dzięki niemu można wykonywać parę różnych zabiegów przy użyciu tego jednego urządzenia. Na rynku możemy znaleźć wiele typów kombajnów – od prostych np. 2 w 1 czy 3 w 1 do bardziej rozbudowanych wyposażonych w 6 lub 7 funkcji. Może się to okazać o tyle istotne, że przy stosunkowo niewysokim nakładzie finansowych (jeśli porównamy koszta zakupu paru innych oddzielnych urządzeń) będziemy mogli w naszym gabinecie kosmetycznym wykonywać parę różnych zabiegów kosmetycznych. Trudno sobie bowiem dzisiaj wyobrazić dobrze prosperujący gabinet kosmetyczny, w którym nie możemy skorzystać z ultradźwięków, peelingu kawitacyjnego czy mikrodermabrazji diamentowej. Inną możliwością jest zakup sprzętu używanego – w takim wypadku musimy drobiazgowo sprawdzić jego stan techniczny, czy wszystko dobrze działa i nie ma żadnych usterek, które wpływają na jego pracę czy bezpieczeństwo. Bywa, że np. z powodów losowych kosmetyczki wyprzedają cały sprzęt kosmetyczny w bardzo dobrym stanie, przez co można nabyć sprzęt dobrej jakości w dobrej cenie.

Może również być tak, że chcemy się zająć czymś unikatowym, jeszcze nie bardzo rozpowszechnionym, ale dającym spore pole do rozwoju. W takim wypadku niezbędna jest inwestycja w specjalistyczny sprzęt, jeśli bez niego nie będziemy w stanie wykonywać zaplanowanych przez siebie zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.