Sprzęt nowy czy używany?

Świadczenie usług kosmetycznych coraz częściej wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu. Począwszy od zabiegów manicure i pedicure, pielęgnacji twarzy i ciała, relaksacji, po drobne zabiegi z pogranicza medycyny estetycznej – do ich wykonania nie można użyć przypadkowych narzędzi i maszyn. W trosce o bezpieczeństwo klientów korzystających z naszych usług, warto zadbać o odpowiednią jakość wykorzystywanych urządzeń.

Wyposażenie salonu piękności, obok przystosowania pomieszczeń, zakupu mebli i niezbędnych kosmetyków, stanowi znaczny udział w całym budżecie. Dysponując określonymi środkami finansowymi, musisz dokładnie zastanowić się nad tym, jaki sprzęt będzie potrzebny. W zależności od rodzaju wykonywanych zabiegów, będziesz zmuszona do kupna nawet kilku profesjonalnych urządzeń. Na szczęście, na rynku dostępnych jest wiele urządzeń łączących w sobie kilka, a nawet kilkanaście funkcji, takich jak na przykład kombajn kosmetyczny. Niestety, w przypadku ograniczonych funduszy nawet takie rozwiązanie może stanowić niemały problem.

Sprzet kosmetyczny

fot. robertprzybysz/bigstockphoto.com

 

Planując zakup nowego sprzętu do salonu warto sprawdzić oferty kilku hurtowni kosmetycznych lub sklepów firmowych określonych producentów (jeśli zależy Ci na jakości, unikaj kupowania sprzętu na aukcjach internetowych) – z pewnością uzyskasz tam fachową pomoc i atrakcyjne rabaty. Zaletą zakupu nowego sprzętu jest pewność zastosowania najnowszych rozwiązań, niewielka (zakładana) awaryjność oraz gwarantowany serwis. Niestety, koszt zakupu nowych urządzeń może być znaczną przeszkodą. W takim przypadku, jakimś pomysłem na zaoszczędzenie pieniędzy jest kupno sprzętu używanego, sprzedawanego na przykład w wyniku likwidacji innego salonu kosmetycznego. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, pamiętaj jednak o dokładnym sprawdzeniu stanu technicznego kupowanych urządzeń, stopnia zużycia i historii serwisowania. Używane sprzęty, nawet jeśli pierwotnie były zakupione od bardzo dobrego producenta, charakteryzują się większą zawodnością, a pieniądze zaoszczędzone na ich kupnie mogą okazać się pozorne.

Niezależne jednak od tego, czy zdecydujemy się na sprzęt nowy czy używany, zasadniczą kwestią powinna być jego jakość. Wykonując zabiegi  głęboko ingerujące w skórę, musisz mieć pewność co do bezpieczeństwa klientów. Urządzenia kosmetyczne, kupione u producenta, wykonane z bardzo dobrych materiałów, przy użyciu najnowszych technologii, zazwyczaj dają tę gwarancję. Trzeba mieć również świadomość tego, że przeprowadzając zabiegi przy użyciu wysokiej klasy sprzętu kosmetycznego, dbasz o zadowolenie osób korzystających z Twoich usług i o prestiż salonu – a na tym powinno zależeć ci najbardziej.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.