Sprzęt do salonu kosmetycznego

Współczesna kosmetyka nie sprowadza się już tylko do nakładania maseczek i przekłuwania uszu, natomiast wizyta w salonie kosmetycznym coraz częściej przypomina wizytę u lekarza dermatologa. Wiele zabiegów oferowanych przez gabinety kosmetyczne ma na celu poprawę stanu zdrowia skóry, a ich wykonywanie najczęściej wymaga zastosowania specjalistycznych urządzeń.

Otwierając salon kosmetyczny, oprócz inwestycji związanych z przystosowaniem zajmowanych pomieszczeń, aranżacją wnętrz i zakupem niezbędnych kosmetyków, musisz również kupić odpowiedni sprzęt. Od czego zależy, jaki sprzęt kosmetyczny będzie Ci potrzebny? Czym należy kierować się podejmując decyzję o kupnie określonych modeli?

Jakie urządzenia to konieczne minimum?

Przede wszystkim, rodzaj urządzeń, z jakich będziesz korzystać, zależy w głównej mierze od rodzaju wykonywanych zabiegów – inne urządzenie potrzebne Ci będzie do przeprowadzenia peelingu kawitacyjnego, a inne na przykład do zabiegu pielęgnacji dłoni. Niezależnie od tego, jak rozbudowana będzie Twoja oferta, podstawowymi sprzętami kosmetycznymi w nowo otwartym salonie powinny być:

  • wapozon, stosowany między innymi do przygotowywania cery do zabiegów kosmetycznych,
  • darsonval (Derma Wand), używany przy zabiegu elektroterapii skóry twarzy,
  • parafiniarka (woskownica),
  • podgrzewacz do wosku,
  • lampa sollux, przeznaczona do wykonywania zabiegów światło- i ciepłoleczniczych,
  • lampa-lupa,
  • urządzenie do wykonywania peelingu kawitacyjnego i urządzenie do wykonywania zabiegu mikrodermabrazji (ewentualnie urządzenie do sonoforezy),
  • frezarka,
  • sterylizator lub autoklaw.

sprzęt kosmetyczny

Na sprzęcie nie warto oszczędzać

Co ważne, na sprzęcie kosmetycznym nie warto oszczędzać. Należy pamiętać, że wykonując zabiegi przy użyciu dobrej jakości urządzeń kosmetycznych, dbasz o prestiż Twojego salonu i co najważniejsze, o bezpieczeństwo Twoich klientów. Nie oznacza to jednak, że jedynym kryterium przy wyborze konkretnych urządzeń powinna być kwota, jaką trzeba za nie zapłacić. Na rynku dostępnych jest wiele maszyn bardzo dobrej lub wysokiej klasy, w umiarkowanych cenach. Z drugiej jednak strony nie łudź się, że sprzęt kupiony za przysłowiowe grosze będzie służył Ci latami. Najlepiej, przed dokonaniem jakichkolwiek zakupów porównać oferty renomowanych, dających gwarancje na swoje produkty firm, zapoznać się z opiniami na ich temat, poszukać ofert promocyjnych i możliwości otrzymania rabatów.

Zastanów się nad urządzeniami wielofunkcyjnymi

Kompletując wyposażenie do salonu piękności, trzeba również wziąć pod uwagę powierzchnię, jaka jest do zagospodarowania. Dysponując niewielkim metrażem, możesz nie mieć miejsca na umieszczenie wszystkich urządzeń, mebli i akcesoriów. W takim przypadku, dobrym rozwiązaniem może okazać się na przykład kupno wielofunkcyjnego kombajnu kosmetycznego. W zależności od modelu, może on łączyć w sobie nawet osiemnaście funkcji pojedynczych urządzeń. Zajmuje o wiele mniej miejsca, wygląda bardzo profesjonalnie i co najważniejsze, jego zakup kosztować nas będzie o wiele mniej niż zakup zestawu poszczególnych maszyn. Decydując się na wybór takiej opcji, warto jednak zastanowić się, czy wszystkie funkcje kombajnu będą przez Ciebie wykorzystywane (wiele firm ma w swojej ofercie tańsze kombajny dwu- lub trzyfunkcyjne), a także należy mieć na uwadze, że ewentualna awaria jednej funkcji uniemożliwi Ci korzystanie z całego urządzenia.

2 thoughts on “Sprzęt do salonu kosmetycznego

  1. Ja jak otwierałam salon praktycznie wszystko zamówiłam na Allabea.pl – jest to hurtownia internetowa, która zrzesza sprzedawców z branży beauty. Ogólnie oferują dużą pomoc jeśli chodzi o wyszukanie najkorzystniejszych ofert, ja byłam bardzo zadowolona, mogę polecić z czystym sumieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.