Stanowisko dla wizażysty

Praca wizażysty wymaga odpowiedniego stanowiska pracy. Bez właściwych kosmetyków i oświetlenia wykonanie dobrego makijażu nie będzie możliwe. Dokładne zorganizowanie całego stanowiska wymaga urządzenia go od podstaw i inwestycji w lepszy sprzęt oraz lampy. Dopiero wtedy będzie można z pełnym zaangażowaniem przyjmować klientki. Zestaw kilku kosmetyków do makijażu, kilka rodzajów pędzli oraz obrotowe krzesło to zdecydowanie za mało, aby stworzyć procesjonalne stanowisko dla makijażystki.

Jednym z obowiązków elementów wyposażenia stanowiska wizażystki jest kufer. Szereg kosmetyków, niezbędnych do wykonania perfekcyjnego makijażu wymaga odpowiedniej segregacji. Podział pędzli, kosmetyków kolorowych czy płynów do demakijażu to podstawa, by móc dobrze pracować. Porozrzucane kosmetyki i akcesoria prezentują się nieestetycznie, ale i co gorsze, szybciej się niszczą. Bałagan w kufrze wizażystki to szybka droga to frustracji i niepotrzebnych kosztów z powodu uszkodzenia np. drogiego pędzla do pudru. Zestaw wizażystki powinny uzupełnić waciki, patyczki kosmetyczne, pęseta oraz specjalna mgiełka utrwalająca makijaż.

Kufry kosmetyczne

fot. Yastremska/bigstockphoto.com

Kufer to jednak nie wszystko. Obowiązkowo na stanowisku wizażystki musi znaleźć się duże i krystalicznie czyste lustro. Następnie wokół lustra należy zamontować lampy. Punktowe oświetlenie lepiej się sprawdzi w czasie wykonywania precyzyjnego makijażu. Wskazane jest ciepłe światło, które jest przyjemniejsze w odbiorze. Warto doposażyć stanowisko w dodatkową lampę stojącą, która w razie konieczności uzupełni podstawowe oświetlenie.

Kolejnym niezbędnym meblem na stanowisku wizażystki jest fotel. Musi być miękki, obrotowy, z zagłówkiem podtrzymującym kark. Należy wybrać obicie, które łatwo da się wyczyścić. Kolorowe cienie oraz kremowe pudry na tkaninie zostawią plamę trudną do usunięcia. Takie pozostałości po kosmetykach będą odstraszać klientki, które mogą pobudzić sobie ubranie. Wskazane jest, również ze względów higienicznych, by fotel każdorazowo przykrywać czystym, bawełnianym materiałem. Taki zabieg jednocześnie ochroni to fotel przed zabrudzeniem i zwiększy komfort klientki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.