Tipsy – warto mieć różne w ofercie

Każdy salon kosmetyczny powinien mieć w ofercie zabieg przedłużania paznokci z wykorzystaniem tipsów. Jest to bardzo prosty sposób na wykonanie precyzyjnego manicure i szybkie poprawienie wyglądu dłoni. Dzięki tipsom można uzyskać wymarzony kształt i kolor płytki. Sam zabieg trwa około godziny i jest bezbolesny. Warto wiedzieć, że do wykorzystania jest kilka rodzajów tipsów, dzięki czemu łatwiej jest dopasować dany produkt do paznokci, by wyglądały jak najlepiej.

Wybór tipsów

fot. pashapixel/bigstockphoto.com

Poniżej przedstawiamy podział na trzy podstawowe rodzaje:

Tipsy mleczne

Najczęściej stosowane są tipsy mleczne, które za sprawą dużej kieszonki lepiej trzymają się i są bardziej odporne na silniejsze uderzenia. Tipsy mleczne dłużej się utrzymują, ale pod warunkiem, że będą dobrze dopasowane. Przy zbyt krótkich paznokciach lepiej jest je mocno skrócić lub wybrać tipsy z małą kieszonką. Ten rodzaj stosowany jest niemal przy każdej z metod przedłużania paznokci, ponieważ można je dowolnie pomalować, tworząc ciekawe i modne stylizacje. Koszt zabiegu waha się w graniach 100 zł.

Tipsy przezroczyste

Kolejnym rodzajem są tipsy przezroczyste, zwane również szklanymi. Doskonale sprawdzają się przy wykonywaniu misternych zdobień. Różnią się od tipsów mlecznych mniejszą elastycznością, gdyż wykonane są z twardszego materiału. Na rynku dostępne są tipsy przezroczyste z dużą i małą kieszonką oraz w ogóle bez niej. Kształt takich tipsów (tak samo jak tipsów mlecznych) można nadawać za pomocą pilnika o ziarnistości od 100 do 180, inne mogą zniszczyć tipsy lub zwiększyć ryzyko pęknięć.

Tipsy białe i kolorowe

Trzeci rodzajów to tipsy białe i kolorowe, które stosowane są wyłącznie na końcówkę naturalnego paznokcia. Dostępne są najczęściej bez kieszonki lub z małą. W salonie kosmetycznym najczęściej stosuje się białe tipsy do french manicure, które dostępne są w różnych kształtach, bo pozwala na szybkie i sprawne dopasowanie ich do różnych płytek. Wystarczy bowiem lekko je spiłować, bo idealnie pasowały, niczym klasyczny, naturalny manicure.

Warto pamiętać, że stosując tipsy, trzeba mocno dbać o naturalną płytkę. Sztuczny paznokieć powinien pokrywać się z naturalnym, bo dzięki temu nie ma potrzeby używania zbyt dużej ilości kleju. Poza tym do wyboru są różne kształty, m.in. prostokątne, zwężane bokami oraz migdałowe. Tipsy nim zostaną zaaplikowane, muszą być chronione przed czynnikami zewnętrznymi, bo zarówno wilgoć, jak i promienie słoneczne mogą prowadzić do odbarwień i pękania. Przechowywać je należy w bardzo szczelnym pojemniku. Aplikacja powinna odbywać się poprzez spokojne dociskanie brzegu tipsa, by nie dostało się pod niego powietrze. Jakakolwiek ingerencja po przyklejeniu – przesuwanie czy wyrównywanie – jedynie zniweczy całą pracę, a efektem będzie bardzo sztuczny manicure z krzywymi tipsami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.