Trendy kosmetyczne na 2021 rok

Nowe rok oznacza nowe trendy, również kosmetyczne. Najbliższe dwanaście miesięcy upłynie pod znakiem domowej i ekologicznej pielęgnacji, co jest konsekwencją pandemii koronawirusa, bo większość czasu musimy spędzać w domach. Coraz większą uwagą będziemy przykładać także do ochrony skóry przed szkodliwym działaniem smogu. Poniżej najważniejsze trendy kosmetyczne 2021 roku.

Domowe zabiegi

Część zabiegów kosmetycznych przeniosło się w domowe zacisze. We własnym zakresie z powodzeniem można wykonać peeling oraz dokładny masaż za pomocą  szczotkowania bądź rolowania. Natomiast dostęp do różnorodnych kosmetyków pozwoli wykonać odżywcze maseczki. Ponadto do łask wracają domowe kosmetyki wykonane bezpośrednio z owoców czy warzyw.

Ekologiczne kosmetyki

Kosmetyki bio były niegdyś bardzo drogie, dlatego nieliczne osoby mogły sobie pozwolić na takie produkty. Obecnie dostępność i cena ekokosmetyków wyrównała się i większość z nas stać na wolne od parabenów i alkoholu preparaty. Większą uwagę przykładamy też do opakowań wykonanych z surowców wtórnych czy biodegradowalnych, dzięki którym mniej plastiku będzie użyte do produkcji. Do łask wracają również mydła oraz szampony do włosów w kostkach.

Antysmogowa ochrona

Ochrona przed szkodliwym działaniem promieni UV weszła nam już w nawyk. Kremy z filtrem stosujemy przede wszystkim latem oraz na wakacjach. Teraz przyszedł czas na kosmetyki z filtrem przeciwko smogowi. Szkodliwe substancje, krążące w powietrzu  negatywnie wpływają na skórę, dlatego sektor antysmogowych kremów, toników i balsamów rozwija się bardzo szybko. Takie kosmetyki stają się niezbędne dla mieszkańców dużych ośrodków miejskich, gdzie jakość powietrza jest bardzo niska.

Lśniące włosy

Zdrowa i zadbana skóra głowy to podstawa pięknych włosów, dlatego coraz więcej mówi się o właściwej pielęgnacji skóry poprzez peelingi oraz specjalne toniki. Dzięki temu włosy odzyskują witalność. Najpopularniejszym w ostatnim czasie domowym sposobem jest peeling z kawowych fusów, który delikatnie oczyszczą skórę głowy i pozwalają pozbyć się łupieżu. Ponadto nie można też zapominać o regularnym olejowaniu włosów, dzięki czemu unikniemy rozdwajania się końcówek i puszenia się włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.