Trendy w makijażu 2020

Makijażowe trendy w 2020 roku mają kilka odsłon. Z jednej strony modne są wyraziste, intensywne kolory, a z drugiej wizażyści proponują subtelność i rozświetlenie. Jednak taka różnorodność pozwala dobrać makijaż do każdej okazji oraz osobowości, by czuć się w nim dobrze i swobodnie. Poniżej najpopularniejsze tegoroczne trendy w makijażu.

Czerwone usta

Klasyka, która sama się broni. Pięknie zarysowane i soczyste usta zawsze przyciągają wzrok. Szminka powinna być matowa i współgrać z całym makijażem, czyli z delikatnie podkreślonymi oczami. Niezbędne jest też odpowiednie zmatowanie i wyrównaniu kolorytu twarzy, gdyż intensywna czerwień uwidacznia wszelkie niedoskonałości naszej cery, dlatego nie jest zalecana dla osób z problemami skórnymi.

Sofia Zhuravets/bigstockphoto.com

Gruba kreska

Czarny eyeliner powrócił do łask i ponownie gości w makijażu oka, najczęściej jako gruba kreska, która ma za zadanie mocno podkreślić kształt oka. Wizażyści nie boją też eksperymentów w postaci kilku cieńszych kresek, które tworzą bardzo nieoczywisty makijaż. Coraz częściej kreski pojawią się też na dolnej powiece, aby jeszcze bardziej unowocześnić makijaż.

Dzieło malarza

Powiekę można potraktować niczym malarskie płótno i stworzyć nietypowy makijaż, który w nieregularny sposób łączy ze sobą różne kolory. Oko pomalowane w multikolorowe plamy czy kleksy będzie zwracać uwagę. Zestawiać ze sobą można wszelkie odcienie żółci, pomarańczy, zieleni, granatu lub różu.

Neonowe kreski

Równie wyraziste i równie modne są neonowe kreski na górnej powiece. Ich aplikacja również można odbiegać od tradycyjnej prostej linii. Coraz częściej wizażyści proponują nierównomierny kształt lub kilka kresek. Taki makijaż doskonale uzupełnia sportową stylizację, która coraz częściej pojawia się poza salą fitness.

Więcej blasku

Od kilku sezonów promowany jest lekki i naturalny makijaż, którego najważniejszym elementy jest pięknie rozświetlona skóra. Muśnięte różem i rozświetlaczem kości policzkowe nadają całej twarzy przyjemny blask, który ma na myśl przywodzić letni look z delikatną opalenizną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.