Trendy w makijażu na jesień i zimę 2016/2017

Sezon jesienno-zimowy przynosi zmiany w trendach. Niższe temperatury i brak słońca wpływają również na rodzaje makijażu, który nosimy w tym czasie. Obecny sezon upłynie pod znakiem matowych, ciemnych ust i pięknych brwi. Stale na topie będzie makijaż niewidoczny gołym okiem. Osoby, które preferują makijaż oka powinny zaopatrzyć się w neonowe cienie i trwały eyeliner.

Naturalność przede wszystkim

Trend, który promują również gwiazdy, wywodzi się z krajów azjatyckich. Koreanki i Japonki słyną z pięknej, alabastrowej cery, której nie trzeba pokrywać kosmetykami, aby poprawić jej wygląd. „Make up no make up” coraz częściej widoczny jest również na pokazach mody największych kreatorów, dlatego dodanie rozświetlenia i koloru na policzkach oraz delikatne muśnięciem rzęs tuszem to wystarczający makijaż na każdą okazję.

Morganka/bigstockphoto.com

Morganka/bigstockphoto.com

Rzęsy do nieba

Długie rzęsy to ponadczasowy trend. Niezbędny do uzyskania takiego efektu jest dobrej jakość tusz z odpowiednią szczoteczką, która dobrze rozdzieli wszystkie włoski. Malowanie należy zacząć od nasady rzęs. Po nałożeniu niewielkiej warstwy trzeba odczekać kilka minut, aż tusz wyschnie, dopiero wtedy nakładamy większą porcję kosmetyku, dokładnie oddzielając wszystkie rzęsy.

Wieczorowa kreska i kolor

Powieki w okresie jesienno-zimowym malujemy na wieczorne wyjście. Wówczas można pokusić się o grubą kreskę nad górną powieką, która powinna wychodzić poza zewnętrze kąciki oczu, tworząc artystyczne wykończenie. Ciekawy efekt dają też wyraziste cienie np. w kolorze seledynu, tworząc metaliczny efekt na powiece.

Brwi jako oprawa oczu

Dotychczas rzadko zwracało się uwagę na odpowiedni makijaż brwi. Nowe trendy sprawiają, że brwi już nie będą pomijane, bo dzięki dobremu podkreśleniu stają się cenną oprawą dla oczu. Niezwykle ważna jest regularna regulacja brwi, by włoski miały właściwą linię. Wtedy dodanie odrobiony koloru za pomocą kredki lub brązowego cienia sprawi, że uzyskamy doskonały łuk.

Usta na pierwszym planie

Niegdyś to oczy były najważniejszym elementem makijażu, w obecnym sezonie będzie inaczej. W modnym makijażu usta mają być mocno zaznaczone pomadką o intensywnej barwie. Na topie są fuksje, burgundy oraz śliwki. Ważne, by usta były półmatowe lub matowe. Przy drugiej opcji makijaż oczu powinien być ograniczony do tuszu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.