Trendy w makijażu 2018/2019

Zbliża się Sylwester i karnawał, czyli czas wieczornych imprez w gronie znajomych. Każda kobieta pragnie wówczas pięknie się prezentować. Poniżej najmodniejsze trendy w makijażu na sezon jesień-zima 2018/2019.

Tannouchka/bigstockphoto.com

Metaliczne powieki

Projektanci modny lasują obecnie srebrny kolor, który pojawia się nawet poza wieczorowymi kreacjami, np. w zimowych kurtkach. Doskonale z tym odcieniem komponuje się metaliczny cień do powiek. Gama kolorystyczna jest nieograniczona – liczy się metaliczny połysk na oku.  

Kolorowe kreski 

Alternatywą dla metalicznego makijażu jest kolor na powiece, ale tylko w postaci prostej kreski. Można ją wykonać eyelinerem lub twardą kredką. Ten zabieg doskonale podkreśla kolor oczu. Dla niebieskookich zaleca się róż, fiolet, pomarańcz oraz błękit. Brązowa tęczówka zyska za sprawą purpurowej lub ciemnozielonej kreski nad rzęsami.

Make-up no make-up 

Trend znany z serwisów społecznościowych utrzymuje się od dłuższego czasu. Wszystko wskazuje, że naturalne piękno nadal będzie modne. Zaleca się nawet porzucenie tuszu do rzęs, dopuszcza się tylko delikatny fluid i muśnięcie różu, najlepiej w kolorze brzoskwiniowym, który jest hitem ostatnich miesięcy.

Czerwone usta 

Karminowa pomadka nigdy nie wychodzi z mody, a mocny akcent na ustach zawsze się sprowadza. Ognista czerwień pasuje do każdego typu urody i niemal każdej stylizacji. Jednak malując usta na tak intensywny kolor należy zadbać o jakość kosmetyku, który powinien przetrwać kilka godzin intensywnej zabawy.

Czarny eyeliner 

Powrót do klasyki da się również zauważyć po oczach, gdzie wielu makijażystów stosuje słynną kocią kreskę nad górnymi rzęsami. Delikatne kreski służą tylko podkreśleniu linii rzęs i optycznie mają je zagęścić, nie mogą być szerokie i dominujące, dlatego ten makijaż wymaga większej wprawy.    

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.