Trwały makijaż wieczorowy

Makijaż na specjalne okazje, takie jak wesele czy sylwester, powinien być szczególnie trwały– w końcu z założenia ma on przetrwać zabawę do białego rana. Znaczenie ma tu nie tylko dobór odpowiednich kosmetyków, ale i sposób ich nakładania.

Podstawą jest odpowiednie przygotowanie twarzy jeszcze przed nałożeniem kosmetyków kolorowych. Twarz powinna być nawilżona, by kosmetyki dało się równomiernie rozprowadzić. Dlatego nakładamy na nią odpowiedni krem – nawilżający, o lekkiej konsystencji.

marinafrost/bigstockphoto.com

Jeśli używamy kolorowych lub ciemnych cieni, zwłaszcza błyszczących, najwygodniej będzie zacząć od makijażu oczu. Zwykle nie da się uniknąć ich osypywania, a z nagiej skóry twarzy łatwiej je zetrzeć niż z takiej już pokrytej bazą, podkładem i pudrem. Na powieki nakładamy specjalną bazę pod cienie. Sprawia ona, że cienie mają lepszą przyczepność i intensywniejsze kolory, a także nie zbierają się w załamaniach powiek. Możemy wówczas przystąpić do nakładania pozostałych kosmetykówdo oczu. Jeśli szczególnie zależy nam na trwałości, możemy użyć wodoodpornego tuszu i eyelinera. Wówczas mamy pewność, że kosmetyki nie spłyną, gdy spocimy się w tańcu.

Przystępujemy teraz do makijażu reszty twarzy. Skórę pokrywamy również bazą, ale inną niż do powiek – ma ona zwykle lżejszą konsystencję. Gdy baza się wchłonie, rozprowadzamy podkład – najlepiej pędzlem lub gąbeczką. W handlu dostępne są specjalne, trwałe podkłady. Obietnice producentów o 18-godzinnej czy nawet 24-godzinnej trwałości można włożyć między bajki, zwłaszcza jeśli mamy cerę tłustą. Jednak faktem jest, że mogą one wytrzymać dłużej niż lekkie podkłady nawilżające. Podkład utrwalamy pudrem, nakładając go puszkiem. Najlepiej w tej roli sprawdza się puder sypki. Następnie możemy nałożyć róż, rozświetlacz czy puder brązujący.

Jeśli chodzi o usta, możemy użyć trwałej pomadki lub kredki, która zasycha wkrótce po nałożeniu na usta. Kosmetyki tego typu nie pozostawiają śladów na szklankach, a niektóre wytrzymują nawet zjedzenie posiłku – z wyjątkiem potraw bardzo tłustych. Jednak mogą one nieco wysuszać usta. Jeśli nam to przeszkadza, możemy użyć zwykłej pomadki i nałożyć ją w taki sposób, że długo się utrzyma. Na usta nakładamy niewielką ilość podkładu, korektora lub bazy pod cienie. Następnie obrysowujemy usta konturówką. Nie tylko wyznacza ona właściwy kształt ust, lecz także zapobiega wylewaniu się pomadki poza kontur. Na całych ustach rozprowadzamy pomadkę pędzelkiem. Jej nadmiar odciskamy na chusteczce higienicznej. Można wówczas przypudrować usta i ponownie pomalować pędzelkiem.

Ostatnim etapem może być utrwalenie kosmetyków za pomocą specjalnego preparatu – fixera w sprayu. Rozpylamy go na twarz z odległości ok. 30 cm (oczy osłaniamy lub zamykamy). Na twarzy powstaje warstewka, która nadaje kosmetykom wodoodporność i zapobiega ich ścieraniu się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.