Trwały manicure

Najpopularniejszym i najłatwiejszym sposobem zdobienia paznokci jest tradycyjne lakierowanie. Ma ono jednak podstawową wadę – nietrwałość. Nawet najlepszy lakier ściera się i odpryskuje po kilku dniach. Istnieją jednak inne techniki, które pozwalają cieszyć się zadbanymi paznokciami nawet przez kilka tygodni.

Manicure żelowy jest znany od lat. Wykonuje się go za pomocą specjalnego żelu, który następnie utwardzany jest pod lampą. Daje on spore możliwości, jeśli chodzi o kolory i faktury. Umożliwia także wydłużenie paznokci i zmianę ich kształtu, co może być istotne dla osób, które mają łamliwe paznokcie i nie mogą ich zapuścić. Taką możliwość daje położenie żelu na formie, która następnie jest usuwana. Nadal stosuje się również znaną od lat metodę żelu na tipsie, który pozostaje na paznokciu. Słowo „tipsy” może niektórym osobom źle się kojarzyć z przesadzonymi niekiedy stylizacjami, które były modne kilkanaście lat temu, a obecnie nie są uważane za gustowne. Jednak współczesne tipsy mogą wyglądać dyskretnie i naturalnie, jeśli zostaną wykonane przez dobrą stylistkę.

SmirMaxStock/bigstockphoto.com

Manicure akrylowy również umożliwia wydłużenie i utwardzenie paznokci, a także uzyskanie niemalże dowolnych kształtów i faktur. Problemem mogą być jednak alergizujące właściwości akrylu, a także jego niezbyt przyjemny zapach. Współcześnie stosowany akryl jest jednak znacznie lepszej jakości niż ten używany 20-30 lat temu – nie żółknie, nie niszczy płytki paznokcia i wygląda znacznie bardziej naturalnie. Jeśli więc nie ma przeciwwskazań w postaci alergii, można go stosować bez obaw.

Manicure hybrydowy zdobył sporą popularność w ciągu ostatnich kilku lat. Bardzo przypomina klasyczny manicure z użyciem zwykłego lakieru, ale jest od niego znacznie trwalszy. W odróżnieniu od manicure żelowego, kszałtuje się i zdobi naturalną płytkę, bez wydłużania. Jest też sporo czasu na ewentualne poprawki, gdyż lakier hybrydowy nie wysycha sam – musi być utwardzony pod lampą UV.

Manicure półhybrydowy jest nowością na rynku kosmetycznym. Jest dość prosty w wykonaniu i polega na połączeniu elementów zwykłego manicure z hybrydowym. Przykładowo, możemy połączyć zwykły lakier z utwardzalną warstwą nawierzchniową (tzw. top coat) do manicure hybrydowego. Dzięki temu jest on trwały, a zarazem nieszkodliwy dla płytki paznokciowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.