Urządzenia kosmetyczne do użytku domowego

Zabiegi kosmetyczne to nie tylko relaks, ale także sposób na zachowanie świeżego i młodego wyglądu. Niestety obecnie wykonanie ich w gabinecie kosmetycznym jest niemożliwe. Nie oznacza to jednak konieczności rezygnacji z profesjonalnego dbania o skórę. Wiele zabiegów wymaga asysty profesjonalisty, ale z niektórych urządzeń kosmetycznych korzystać można w domu.

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny polecany jest dla osób w każdym wieku. Zabieg polega na złuszczeniu martwego naskórka za pomocą fal ultradźwiękowych. Efektem jest dotlenienie skóry oraz pobudzenie jej do odnowy. Regularne zabiegi dobrze wpływają na ogólny stan skóry, likwidując zmarszczki, a także poprawiając owal twarzy. Peeling kawitacyjny nadaje się także do cery trądzikowej. Zabieg przeprowadzać można samodzielnie i co ważne, jest on bezbolesny.

Urządzenie do mikrodermobrazji

W domu przeprowadzić można również mikrodermobrazję, polegającą na ścieraniu warstw naskórka i pobudzeniu produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg pomaga ujędrnić skórę i poprawić jej strukturę. Inne efekty to zwężenie porów, rozjaśnienie przebarwień, wygładzenie blizn oraz drobnych zmarszczek.

Derma Roller

Mikronakłuwanie skóry wykonywane za pomocą Derma Rollera to popularny zabieg odmładzający. Drobne iniekcje pobudzają skórę do odnowy, zapewniając lepszą sprężystość oraz oferujący szereg innych zalet — zmniejszenie przebarwień, zniwelowanie blizn po trądziku czy sińców pod oczami. Zabieg przeprowadzić można w domu, pamiętając o zachowaniu szczególnej higieny.

Urządzenie wytwarzające fale radiowe

Urządzenie wytwarzające fale radiowe korzysta z technologii popularnych w kosmetyce: RF, EMS, LED, wibracji oraz galwanizacji. Zabieg polega na podgrzaniu włókien kolagenowych za pomocą fal radiowych. Dzięki temu skóra jest bardziej napięta, a efekt przypomina rezultaty, które uzyskać można za pomocą liftingu. Regularne stosowania pomaga zredukować worki pod oczami, poprawić koloryt i owal twarzy, a także zniwelować zmarszczki.

Urządzenie do fotodepilacji

Również zabieg usunięcia cebulek włosów za pomocą światła wykonać można w domu. Depilatory IPL emitują wiązkę światła dopasowaną do barwnika we włosach, dzięki czemu zabieg jest bezpieczny oraz nie uszkadza skóry. Regularnie stosowany pomaga w usunięciu niechcianych włosów na długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.