Wanny do pedicure

Jeśli w Twoim gabinecie kosmetycznym chcesz się zająć pielęgnacją stóp, niezbędnym elementem wyposażenia będzie wanna do pedicure. Czym się kierować podczas jej zakupu? Jakie jej rodzaje możemy spotkać na rynku?

Wanna do pedicure służy do przygotowania stóp do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetycznych. Pozwala ona zmiękczyć naskórek i same paznokcie. Podczas samej kąpieli mogą one być już poddawane wstępnym zabiegom – przez np. hydromasaż czy dodatek kosmetyków pielęgnacyjnych. Spośród jakich wanien możesz wybierać? Wanny do pedicure można podzielić na parę głównych kategorii ze względu na ich budowę, układ, dodatkowe funkcje.

Wanna do pedicure

fot. holbox/bigstockphoto.com

Możesz zakupić małą mobilną wannę do pedicure, ale są również sprzęty na kółkach, dzięki czemu łatwiej jest je przesuwać. Jeśli chodzi o sam jej układ i budowę, możesz również zakupić urządzenie na stojaku o regulowanej wysokości. W przypadku, gdy dysponujesz odpowiednim funduszem i specjalizujesz się w pielęgnacji stóp, to możesz zakupić specjalny fotel, który jest połączony z wanną. Gwarantuje on duży komfort podczas samej kąpieli stóp, ale jego cena jest znacznie wyższa niż wersji podstawowej.

Wanna do pedicure może być mobilna lub stacjonarna. Mobilna jest o tyle praktyczna, że sprawdza się w małych pomieszczeniach, które muszą być adaptowane do różnych zabiegów kosmetycznych. Stacjonarna wersja wymaga podłączenia do niej dopływu wody i kanalizacji. Specjalne profesjonalne fotele do pedicure posiadają często miskę, którą można wykorzystać do różnych zabiegów spa na stopy, czasem wyposażone są również w system samoczyszczący, a dodatkowo – całość ma najczęściej ciekawy, elegancki design.

Jakie dodatkowe funkcje może mieć wanna do pedicure?

Jeśli chcesz zapewnić klientom wyjątkowy relaks, warto zainteresować się modelem z hydromasażem. Specjalne dysze wypuszczając strumienie wody pod odpowiednim ciśnieniem zapewnią dodatkowo przyjemny masaż stóp i odpoczynek. Sama miska może być również wyposażona w odpowiednie masujące wypustki, które mogą dać podobny efekt, wzbogacając nasz zabieg o elementy akupresury. Inne ciekawe dodatki do wersji standard to wanna wyposażona w funkcję ogrzewania na podczerwień, co zapewnia podeszwom stóp terapię termalną. Możemy również wybrać model z funkcją podtrzymywania ciepła wody, co zapewni duży komfort naszych klientom, zwłaszcza w chłodniejsze dni. Inne ciekawe rozwiązanie to również miska posiadająca podświetlenie diodowe wraz z koloroterapią, co może zapewnić dodatkowe odprężenie.

Jaką wannę najlepiej wybrać do gabinetu kosmetycznego?

Uzależnione jest to od paru czynników. Należy sobie odpowiedzieć na parę pytań: jaki jest główny profil zakładu kosmetycznego, czy często będziesz robić pedicure, czy ma on ważne miejsce w Twojej ofercie, czy stanowi raczej dodatkową działalność. Jeśli specjalizujemy się w kosmetyce stóp warto zainwestować w lepszy, bardziej profesjonalny sprzęt, który zapewni relaks Twoim klientom a Tobie zapewni komfort i odpowiednią jakość pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.