Stanowisko dla wizażysty

Stanowisko dla wizażysty

Praca wizażysty wymaga odpowiedniego stanowiska pracy. Bez właściwych kosmetyków i oświetlenia wykonanie dobrego makijażu nie będzie możliwe. Dokładne zorganizowanie całego stanowiska wymaga urządzenia go od podstaw i inwestycji w lepszy sprzęt oraz lampy. Dopiero wtedy będzie można z pełnym zaangażowaniem przyjmować klientki. Zestaw kilku kosmetyków do makijażu, kilka rodzajów pędzli oraz obrotowe krzesło to zdecydowanie za mało, aby stworzyć procesjonalne stanowisko dla makijażystki.

Czytaj dalej “Stanowisko dla wizażysty” »

Jak wyposażyć stanowisko do pielęgnacji stóp?

Jak wyposażyć stanowisko do pielęgnacji stóp?

W każdym gabinecie kosmetycznym ważny jest nie tylko wykwalifikowany specjalista z odpowiednimi umiejętnościami, ale również sprzęt oraz wyposażenie. Tego rodzaju gabinety muszą bowiem kojarzyć się z bezpieczeństwem, relaksem i zdrowiem. Dotyczy to też stanowiska do pielęgnacji stóp. Jak powinno być ono wyposażone, by klient mógł czuć się bezpiecznie i być w pełni usatysfakcjonowany?

Czytaj dalej “Jak wyposażyć stanowisko do pielęgnacji stóp?” »

Wymagania sanitarne salonu kosmetycznego

Wymagania sanitarne salonu kosmetycznego

Salony urody lub tatuażu, zakłady fryzjerskie oraz gabinety kosmetyczne są miejscami szczególnej higieny, gdyż przeprowadzane w nich zabiegi wpływają na zdrowie klientów, a nawet na ich życie. Każdy tego rodzaju lokal musi spełniać wymogi sanitarne, zgodnie z Rozporządzeniem ministra zdrowia z dnia 17 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych w zakładach fryzjerskich, kosmetycznych, tatuażu i odnowy biologicznej, co też przedstawimy poniżej.

Czytaj dalej “Wymagania sanitarne salonu kosmetycznego” »

Jakie sprzęty nabyć z drugiej ręki?

Jakie sprzęty nabyć z drugiej ręki?

Otwierając gabinet kosmetyczny, zależy nam najczęściej na sprzęcie wysokiej jakości przy stosunkowo niskiej konkurencyjnej cenie. Wiąże się to też z tym, że technologia wykorzystywana w pracy kosmetologa rozwija się dynamicznie i na rynku rok rocznie pojawiają się nowe lub udoskonalone urządzenia. Są jednak takie elementy, jak np. meble, które można dobierać według własnego gustu i uznania, uwzględniając lub nie najnowsze mody. Czytaj dalej “Jakie sprzęty nabyć z drugiej ręki?” »