Odmrożenie salonów kosmetycznych – wytyczne

Odmrożenie salonów kosmetycznych – wytyczne

Już od 18 maja salony kosmetyczne mogą ponownie rozpocząć działalność. Otwarcie branży beauty po przerwie spowodowanej koronawirusem oznacza jednak konieczność dostosowania gabinetów do wytycznych stworzonych przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Ich celem jest umożliwienie korzystania z usług kosmetycznych w bezpieczny, zapobiegający rozprzestrzenianie się koronawirusa sposób.

Czytaj dalej

Stanowisko dla wizażysty

Stanowisko dla wizażysty

Praca wizażysty wymaga odpowiedniego stanowiska pracy. Bez właściwych kosmetyków i oświetlenia wykonanie dobrego makijażu nie będzie możliwe. Dokładne zorganizowanie całego stanowiska wymaga urządzenia go od podstaw i inwestycji w lepszy sprzęt oraz lampy. Dopiero wtedy będzie można z pełnym zaangażowaniem przyjmować klientki. Zestaw kilku kosmetyków do makijażu, kilka rodzajów pędzli oraz obrotowe krzesło to zdecydowanie za mało, aby stworzyć procesjonalne stanowisko dla makijażystki.

Czytaj dalej

Jak wyposażyć stanowisko do pielęgnacji stóp?

Jak wyposażyć stanowisko do pielęgnacji stóp?

W każdym gabinecie kosmetycznym ważny jest nie tylko wykwalifikowany specjalista z odpowiednimi umiejętnościami, ale również sprzęt oraz wyposażenie. Tego rodzaju gabinety muszą bowiem kojarzyć się z bezpieczeństwem, relaksem i zdrowiem. Dotyczy to też stanowiska do pielęgnacji stóp. Jak powinno być ono wyposażone, by klient mógł czuć się bezpiecznie i być w pełni usatysfakcjonowany?

Czytaj dalej

Wymagania sanitarne salonu kosmetycznego

Wymagania sanitarne salonu kosmetycznego

Salony urody lub tatuażu, zakłady fryzjerskie oraz gabinety kosmetyczne są miejscami szczególnej higieny, gdyż przeprowadzane w nich zabiegi wpływają na zdrowie klientów, a nawet na ich życie. Każdy tego rodzaju lokal musi spełniać wymogi sanitarne, zgodnie z Rozporządzeniem ministra zdrowia z dnia 17 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych w zakładach fryzjerskich, kosmetycznych, tatuażu i odnowy biologicznej, co też przedstawimy poniżej.

Czytaj dalej

Jakie sprzęty nabyć z drugiej ręki?

Jakie sprzęty nabyć z drugiej ręki?

Otwierając gabinet kosmetyczny, zależy nam najczęściej na sprzęcie wysokiej jakości przy stosunkowo niskiej konkurencyjnej cenie. Wiąże się to też z tym, że technologia wykorzystywana w pracy kosmetologa rozwija się dynamicznie i na rynku rok rocznie pojawiają się nowe lub udoskonalone urządzenia. Są jednak takie elementy, jak np. meble, które można dobierać według własnego gustu i uznania, uwzględniając lub nie najnowsze mody. Czytaj dalej