Wystrój salonu kosmetycznego

Wystrój salonu kosmetycznego jest jednym z ważniejszych elementów jego strategii marketingowej – stanowi wizytówkę gabinetu i świadczy o podejściu jego właścicieli i pracującego w nim personelu do klientów. Odpowiednia i przemyślana aranżacja wnętrza stwarza atmosferę komfortu, relaksu, a nawet luksusu. Powinna ona przyciągać potencjalnych klientów i sprawiać, że będą oni chętnie wracali, a przyjęta konwencja winna korespondować z oferowanymi zabiegami i docelową grupą klientów – wykonując na przykład zabiegi przy użyciu technik dalekiego wschodu lub zabiegi oparte na naturalnych metodach inaczej urządzisz wnętrze gabinetu zabiegowego, niż oferując luksusowe zabiegi SPA w drogim hotelu.salon kosmetyczny

Estetyczny wystrój świadczy o profesjonalizmie

Niezależnie jednak od wybranego stylu dekoracyjnego (styl klasyczny, retro, vintage, egzotyczny czy nowoczesny), podstawową zasadą urządzania wnętrz salonu piękności jest jego czystość i schludny wygląd. Kolor ścian powinien współgrać z odpowiednio skomponowanym oświetleniem, a także z wyglądem i ustawieniem mebli oraz sprzętu kosmetycznego. Prawidłowo zagospodarowane wnętrze powinno natomiast umożliwiać klientom niczym nieskrępowane poruszanie się po nim, a Tobie swobodne wykonywanie pracy. Bardzo ważne jest również, na co klienci zwracają szczególną uwagę, wykończenie pomieszczeń (zwłaszcza, gdy jesteśmy świeżo po remoncie) oraz jakość mebli – wykonane z wysokogatunkowych materiałów (najlepiej ze skóry) nie tylko będą świetnie wyglądały, ale odpowiednio zadbane posłużą przez lata. Należy pamiętać, że wystrój prowadzonego przez Ciebie salonu kosmetycznego wskazuje na Twój profesjonalizm.

Zadbaj o wygodne miejsce w poczekalni

Zanim klient trafi do gabinetu zabiegowego, najpierw odwiedzi recepcję i poczekalnię (jeśli jest wydzielona). Wygląd tych pomieszczeń zapowiada to, co czeka go za ścianą, z tego też względu jest niezwykle istotny. W recepcji powinna znajdować się lada, krzesło i potrzebne sprzęty, ewentualnie przeszklona szafka przeznaczona na ekspozycję sprzedawanych przez nas kosmetyków, w poczekalni natomiast elegancki stolik, wygodna sofa lub fotele oraz wieszak na okrycia wierzchnie. Jeśli chodzi o kwiaty, polecane są tylko świeże (cięte lub doniczkowe) w umiarkowanych ilościach. W tej kwestii możesz zwrócić się o radę do specjalisty w tym zakresie.

Minimalizm wciąż na topie

Jednym z utrzymujących się trendów, pozwalającym zachować elegancki charakter wnętrz, jest minimalizm. Ściany w jasnych, neutralnych kolorach, ciemniejsza podłoga i stonowane, ale kontrastujące dodatki stanowią połączenie gwarantujące klientom wyciszenie, relaks i zachowanie atmosfery intymności. Dla podkreślenia indywidualności Twojego salonu, można na przykład wkomponować w jego wystrój, poprzez odpowiednie dodatki, albo umieszczenie na ścianach fototapety lub obrazów, delikatne motywy roślinne. Ogromne znaczenie mają w tym wypadku również elementy takie jak, zapach i muzyka relaksacyjna. Dobrze dobrany, delikatnie rozprowadzany po pomieszczeniach salonu zapach przywoła (w przyszłości) u klientów pozytywne skojarzenia z wykonanym przez nas zabiegiem, a odpowiednio dobrana, cicho włączona muzyka pomoże im się zrelaksować w jego trakcie. Dopełnieniem wystroju salonu kosmetycznego mogą być świece i nienachalna ilość elementów dekoracyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.