Zabiegi kosmetyczne na dłonie

Poza manicure, którego celem jest głównie upiększanie paznokci, gabinety kosmetyczne oferują również rozmaite zabiegi pielęgnujące skórę dłoni i płytkę paznokciową. Czasem zwykłe dbanie o dłonie w domu za pomocą kremów i balsamów nie wystarcza i potrzebna jest bardziej specjalistyczna pielęgnacja. Dlatego warto uwzględnić zabiegi na dłonie w ofercie gabinetu.

Podobnie jak na skórze twarzy, na skórze dłoni stosuje się peeling. Ma on na celu usunięcie zrogowaciałego naskórka, przywrócenie gładkości i napięcia skóry oraz rozjaśnienie przebarwień. W tym celu wykorzystuje się kwasy – np. glikolowy czy migdałowy. Peeling dłoni jest często połączony z masażem, a po nim nakłada się odżywczą maskę.

Zabieg parafinowy

fot. hammett79/bigstockphoto.com

Po peelingu często wykonuje się się zabieg parafinowy. Jest on polecany szczególnie osobom o suchej, szorstkiej, stwardniałej i zniszczonej skórze. Polega on na tym, że po nałożeniu preparatu odżywczego (maski) zanurza się dłonie w ciekłej parafinie, która rozgrzewa skórę i ułatwia wchłanianie składników aktywnych. Alternatywą dla parafiny mogą być rękawice termoaktywne.

Przebarwienia skóry dłoni można usunąć za pomocą lasera w ramach zabiegu fotoodmładzania. Laser miejscowo nagrzewa skórę, co pobudza ją do produkcji kolagenu i elastyny. Poza tym nadmiar barwnika (melaniny) powodujący przebarwienia jest niszczony. Efekty zabiegu to rozjaśnienie przebarwień, zmniejszenie widoczności naczyń krwionośnych, poprawa elastyczności i gęstości skóry.

Osobom o słabych, łamliwych i rozdwajających się paznokciach poleca się manicure japoński. Jest to połączenie zabiegu pielęgnacyjnego z upiększającym. P Na początek przeprowadza się dezynfekcję dłoni, a następnie odsuwa skórki (bez ich wycinania) i opiłowuje paznokcie dla wyrównania kształtu. Kolejnym etapem jest zmatowienie paznokci polerką i wtarcie w nie pielęgnacyjnej pasty. Następnie pastę utrwala się specjalnym pudrem. Po takim manicure nie stosuje się kolorowych lakierów ani innych ozdób do paznokci (przynajmniej przez kilka dni), choćby dlatego, że nie trzymałyby się na natłuszczonej i wypolerowanej płytce. Zabiegów nie powinno się wykonywać częściej niż co miesiąc, by nie osłabić paznokci zbyt częstym matowieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.