Zabiegi kosmetyczne na lato

Silna potrzeba zadbania o siebie i swoje ciało pojawia się najczęściej w okresie wiosenno-letnim. To właśnie wtedy kobiety szukają zabiegów kosmetycznych, które pozwolą im poczuć się pięknymi i zaznać odrobiny luksusu. Wyjazdy również sprzyjają umawianiu się do kosmetyczek – przed urlopem każda kobieta pragnie stać się najlepszą wersją samej siebie. Nie wszystkie zabiegi kosmetyczne nadają się jednak do tego, aby wykonywać je latem. Na co warto się zapisać, a z czym lepiej poczekać do jesieni?

Zadbaj o paznokcie

Latem, przed wyjazdem, możesz zrobić sobie paznokcie żelowe albo hybrydowe. To sprawdzony i trwały sposób na piękne paznokcie – efekt utrzymuje się nawet przez miesiąc. Na wyjeździe możesz pochwalić się natomiast kolorowymi i uroczymi paznokciami. Dzięki odpowiednio dobranemu kształtowi paznokcia wyszczuplisz dłoń, a lakier położony na płytce sprawi, że ręce będą zadbane i kobiece. Paznokcie żelowe oraz hybrydowe możesz oczywiście nosić przez cały rok, nie tylko w okresie wakacyjnym.

Doczep piękne rzęsy

To również zabieg, który możesz wykonać całorocznie, jednak na wyjazdach sprawdza się doskonale. Piękne rzęsy na plaży i nad basenem? Tusz do rzęs odpada – nawet najlepszy, wodoodporny produkt nie będzie tak trwały jak przedłużone rzęsy.

Dermapen – zabieg na lato

To doskonały zabieg na twarz, dzięki któremu zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny. Skóra staje się bardziej napięta, wyrównuje się jej koloryt a cera wygląda na kilka lat młodszą. Wszystko za sprawą wielu małych igieł, które nakłuwają buzię i tworzą mikrouszkodzenia mające stymulować procesy naprawcze. Zabieg bez problemu można wykonywać porą letnią.

Wykonaj botoks

Nie ma przeciwwskazań do tego typu zabiegu w miesiącach wiosenno-letnich. Czym jest botoks? Chyba każda kobieta o nim słyszała. Podczas zabiegu wstrzykuje się do skóry toksynę botulinową, która napina skórę i pomaga pozbyć się zmarszczek. Warto jednak pamiętać, że bezpośrednio po zabiegu, jak i kilka dni po nim, na buzi mogą pozostać ślady, dlatego najlepiej będzie wykonać botoks co najmniej tydzień przed planowanym urlopem.

Wampirzy lifting

Czyli osocze bogatopłytkowe, które pozyskiwane jest z krwi, wstrzykiwane jest w skórę po to, aby ją ujędrnić, nadać jej blasku i zredukować zmarszczki pojawiające się na twarzy. Taki zabieg stymuluje również wydzielanie kolagenu i pozwala na lepszą, szybszą regenerację skóry. Nie ma przeciwwskazań, aby wykonywać taki zabieg latem.

Dbanie o siebie jest bardzo istotne przez cały rok, nie tylko latem. Jednak warto pamiętać o tym, że niektórych zabiegów – takich jak depilacja laserowa albo zabiegi z użyciem kwasów – nie wolno wykonywać latem, ze względu na ostre słońce i ryzyko odbarwień albo innych, przykrych konsekwencji. Jest jednak długa lista zabiegów kosmetycznych, które bez problemu można wykonywać wiosną oraz w porze wakacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.