Zabiegi na cellulit

Cellulit nie dotyczy jedynie osób otyłych. Równie często pojawia się u kobiet młodych i szczupłych. Jest to  nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, wody oraz produktów przemiany materii.

Pod tkanką podskórną powstaje obrzęk, który zakłóca funkcjonowanie innych, sąsiednich tkanek łącznych i zaburza cyrkulację krwi i limfy. Wówczas rozrastają się komórki tłuszczowe, które rozkładają się w nieregularny sposób na skórze, tworząc zagłębienia i nierówności, tzw. „pomarańczową skórkę”. Przyczyną cellulitu są między innymi zaburzenia hormonalne, żylaki, nieodpowiednia dieta oraz brak sportu. Takie zmiany najczęściej widoczne są na udach, pośladkach, brzuchu, biodrach i ramionach.

Jak wybrac dermomasazer

fot. Artem Merzlenko

Cellulit jest mankamentem urody trudnym do usunięcia. Najlepsze rezultaty zwalczania cellulitu daje połączenie dobrze zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Istnieje też wiele zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które skutecznie usuwają cellulit. Trzeba jednak pamiętać, że ich skuteczność bez odpowiedniej diety i ćwiczeń będzie mniejsza. Dodatkowo, aby zlikwidować cellulit trzeba poddać się całej serii zabiegów, co bywa kosztowne.

Warto wspomnieć jeszcze, że zabiegi antycellulitowe nie są wskazane dla osób z zapaleniem żył, niewydolnością nerek, rozedmą płuc, chorych na epilepsję, raka, cukrzycę i kobiet w ciąży.

Od czego zatem warto rozpocząć poważną walkę z cellulitem? Po pierwsze najlepiej udać się do lekarza medycyny estetycznej lub dermatologa. Po obejrzeniu skóry i określenia stopnia zaawansowania cellulitu lekarz podejmie decyzję o metodzie leczenia zarówno w gabinecie lekarskim jak i w gabinecie kosmetycznym.

Jakie zatem można wykonać zabiegi na cellulit?

Endermologia. Jest to masaż skóry, który kosmetyczka wykonuje przy pomocy specjalnej głowicy z wałeczkami. Podczas zabiegu w przestrzeni między wałkami powstaje na zmianę podciśnienie i nadciśnienie. Głowica zasysa skórę i w ten sposób ją masuje. Taki zabieg poprawia krążenie żylne i limfatyczne, a także wzmacnia włókna kolagenu i elastyny.  Należy wykonać od 10 do 15 zabiegów. Koszt jednego waha się od 100 do 200 zł.

Mezoterapia. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu w miejsca objęte cellulitem  dwóch rodzajów substancji. Pierwsza z nich to wyciągi poprawiające mikrokrążenie, np. rutyna, ekstrakt z nostrzyka lub wyciąg z karczocha. Druga to substancje przyspieszające spalanie tłuszczu, np. kofeina lub karnityna z prokainą. Zwykle zaleca się wykonanie od 4 do 8 zabiegów, w zależności od stanu zaawansowania cellulitu, Cena zabiegu wynosi od 180 do 250 zł.

Drenaż limfatyczny. Jest to specjalny masaż wykonywany ręcznie lub za pomocą przeznaczonego do tego aparatu. Taki masaż poprawia krążenie krwi i limfy, pomaga odprowadzać nadmiar wody z tkanek oraz likwiduje obrzęki. Zaleca się wykonanie od 10 do 20 zabiegów powtarzanych przynajmniej dwa razy w tygodniu. Cena jednego wynosi od 50 do 120 zł.

Laser na podczerwień. Zabieg polega na przykładaniu końcówki lasera do miejsc dotkniętych cellulitem, Promienie wnikają w tkankę tłuszczową i przyspieszają metabolizm, dzięki czemu limfa i krew krążą szybciej i znikają obrzęki. Zabiegi są dość drogie. Cena jednego wynosi ok. 300 zł, a liczba zabiegów zależy od stopnia zaawansowania cellulitu.

Karboksyterapia. Za pomocą specjalnego urządzenia lekarz wprowadza pod skórę dwutlenek węgla. Zabieg poprawia metabolizm i przyspiesza spalanie tłuszczu. Wykonuje się go średnio dwa razy w tygodniu przez 6–8 tygodni. Cena jednego zabiegu to ok. 160 zł.

Ultradźwięki. W trakcie zabiegu lekarz bądź kosmetyczka przesuwa po skórze specjalną sondę emitującą ultradźwięki, które przyspieszają metabolizm i rozbijają tkankę tłuszczową. Zwykle poleca się serię 4–6 zabiegów. Cena jednego – ok.150 zł.

Ręczny masaż antycellulitowy. Specjalny masaż, który stymuluje krążenie w naczynkach krwionośnych, zmniejsza zastoje limfy, pomaga usuwać szkodliwe produkty przemiany materii. Aby efekty były widoczne należy wykonać serię 10 masaży. Cena jednego wynosi ok. 50 zł.

Cellulipoliza. Do tego zabiegu wykorzystuje się działanie prądu o słabym natężeniu. Lekarz wkłuwa w tkankę tłuszczową dwie cieniutkie igły i przepuszcza pomiędzy nimi prąd. Pod jego wpływem rozszerzają się naczynka i poprawia przemiana materii.  Dzięki temu z komórek znacznie szybciej usuwane są toksyny. Zaleca się wykonanie w serii od 5 do 10 zabiegów w tygodniowych odstępach. Cena jednego waha się od 100 do 120 zł.

Trening próżniowy. W specjalnych kapsułach, które sięgają powyżej bioder znajduje się stepper, bieżnia lub stacjonarny rowerek. Podczas ćwiczeń w kapsule kilka razy zmienia się ciśnienie. Podciśnienie zasysa krew do tkanki tłuszczowej i przyspiesza mikrokrążenie, a nadciśnienie wypycha z komórek tłuszcz  – trafia on do mięśni i tam od razu jest spalany. Zaleca się wykonanie od 10 do 20 zabiegów, cena jednego wynosi od  70 do 80 zł. Warto tu wspomnieć, że z takich ćwiczeń młode mamy mogą korzystac dopiero po zakończeniu karmienia piersią.

Body wrap. Kosmetyczka smaruje skórę  klientki preparatami pobudzającymi krążenie. Następnie zawija ją w folię i przykrywa kocem elektrycznym. Taki zabieg likwiduje obrzęki i przyśpiesza spalanie tłuszczu. Trzeba wykonać od 6 do10 zabiegów, a cena jednego wynosi od  80 do 300 zł.

Body mix. Do tego zabiegu kosmetyczka wykorzystuje urządzenie, które łączy działanie lasera biostymulacyjnego, aparatów do masażu ciśnieniowego, krioterapii i fotostymulacji. Laser wspomaga krążenie i doskonale poprawia przemianę materii w komórkach, masaż rozbija komórki tłuszczowe, a krioterapia i fotostymulacja wspomagają spalanie tłuszczu, a także likwidują obrzęki. Należy wykonać serię 10 zabiegów, a cena  jednego to ok. 250 zł.

Już po kilku tygodniach od rozpoczęcia zabiegów na cellulit będzie można zauważyć wyszczuplenie wybranych partii ciała, ujędrnienie, wygładzenie i uelastycznienie skóry, brak cellulitu oraz ogólną poprawę kondycji skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.