Thermolifting

Thermolifitng to zabieg poprawiający wygląd skóry. Do zabiegu wykorzystuje się promieniowanie podczerwone, które podgrzewa włókna kolagenowe – wskutek tego włókna się kurczą. Pobudza także fibroblasty do wytwarzania nowych włókien.

Jak wygląda zabieg?

Thermolifting nie wymaga przygotowania ani znieczulenia, gdyż jest bezbolesny. Przeprowadza się go za pomocą specjalnej głowicy, która podgrzewa miejscowo skórę. Zwiększa to ukrwienie i pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Istniejące włókna kolagenowe (to one przede wszystkim odpowiadają za napięcie skóry), które z czasem zwiotczały, kurczą się ponownie.

bart78/bigstockphoto.com

Przed zabiegiem na skórze rozprowadza się chłodzący żel ochronny. Osoba przeprowadzająca zabieg najpierw testuje ustawienia głowicy, aby zabieg był komfortowy dla klientki. Początkowo skóra jest schładzana powierzchniowo, a następnie promieniowanie podczerwone jest wprowadzane do głębszych warstw skóry. Na koniec skóra jest ponownie schładzana.

Po zabiegu można od razu wrócić do normalnej aktywności. Możliwe jest lekkie zaróżowienie skóry, które szybko ustępuje. Po zabiegu zaleca się stosowanie preparatów z witaminą C, które wspomagają syntezę kolagenu.

Efekty

Efekty nie są aż tak widoczne jak po użyciu liftingu chirurgicznego. Jednak regularnie stosowany zabieg spłyca zmarszczki, poprawia owal twarzy, ujędrnia skórę i poprawia jej napięcie. Zwykle pierwsze efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu, ale zaleca się wykonanie co najmniej 5 w odstępach tygodniowych. Zmiany zachodzą jednak jeszcze przez kilka miesięcy podczas powstawania nowych włókien kolagenowych, a ostateczne efekty widać do 6 miesięcy po zabiegu.

Wskazania

Zabieg jest uniwersalny i można go stosować w każdym wieku, gdy tylko zaobserwujemy utratę jędrności skóry. Poleca się go osobom, u których widać skutki starzenia, zarówno na twarzy i szyi, jak i na udach, pośladkach czy przedramionach. Mogą go stosować także osoby, które mają problem ze zwiotczałą skórą po porodzie lub szybkim schudnięciu. Jest też przydatny do korygowania owalu twarzy i ujędrniania obwisłego podbródka.

Przeciwwskazania

Zabieg jest bezpieczny, lecz w określonych okolicznościach nie powinno się go stosować. Są to: implanty metalowe lub elektryczne w organizmie, rozrusznik serca, przebyty zabieg liftingujący z użyciem złotych nici, otwarte rany, choroba nowotworowa, ciąża i karmienie piersią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *